Wpis z mikrobloga

  • 0
@JajecznicaNaGrzankach
@lukaszlukasz Brałem wiele zestawów różnych firm dla syna. I teraz według mnie:
- einlagen (czy jakoś einlighten lub jakoś tak) najlepsze jakościowo, dobre pasują do LEGO, wymiary kolckow zgodne z LEGO
- gudi, podobnie do poprzedników ale zdarzają się zestawy z kolcami niewymiarowymi.
- elefanten (czy jakoś tak), słabe, klocki innych wymiarów niż LEGO (np wyższe lub minimalnie szersze)

Innych firm nie pamiętam teraz. Ogólnie teraz biorę tylko tej
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: jeśli chodzi o podróby to także polecam Lepin, jakościowo bardzo dobre. Nowsze zestawy Bela też są w porządku. Będą pasować do LEGO, czasem niektóre trochę gorzej trzymają, ale generalnie jest ok. A, no i dłonie ludzików przy częstym używaniu nie wytrzymują, plastik jest chyba trochę mniej elastyczny niż w LEGO.
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: klocki od Cobi są całkeim ok, ale sprawiają wrażenie... sztywnych. Jak weźmiesz je w rękę są jakby twarde. Jeśli chodzi o spasowanie jest całkiem ok, czasem trzymają aż za mocno, nigdy nie spotkałem brakujących albo wybrakowanych. Ludziki jeśli chodzi o design są takie sobie, ale to już zależy od preferencji.
Co do innych to jak wyżej pisali:
- Enlighten - bardzo dobre jakościowo, czasem nieco zbyt mała szytwność i wytrzymałość łączeń, ale oprócz tego są całkiem ok, jakościowo bardzo podskoczyły przez ostatnie lata. A i mają własne projekty zestawów.
- GUDI - jakościowo również bardzo dobre, czasem trzymają nieco zbyt mocno, organoleptyczna charakterystyka klocków praktycznie jak Cobi. Również mają własne zestawy.
- Lepin - organoleptycznie identyczne z Lego, czasem zdarzają się nieco luźniejsze elementy, jakieś drobne niedopasowania, ale poza tym są naprawdę świetne. Lepin nie tworzy własnych projektów zestawów, korzystają z tego co zrobiło Lego ( w tym wiele zestawów które są już niedostepne) albo projektów które wymyślili ludzie (np ostatnio Umbaran tank). Figurki są nie do odróżnienia od Lego na pierwszy rzut oka. W ofercie posiadają już nawet zestawy z napędami (silnik jest minimalnie słabszy i nieco głośniejszy niż LEGO) oraz pneumatyką.
Wady: czasem kiepskie instrukcje, wydawane do tej pory zestawy nie miały numerowanych paczek z klockami, teraz już mają. No i ich
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach miałem pare COBI w rękach wydają się ok. Lepin to jedna z chińskich marek, które możesz dostac na Ali, będą pasować z lego, ale różnie bywa z wytrzymalością no i moga być np luźne, spotkałem się z tym w zestawach siostrzeńca
  • Odpowiedz
@teluch: te firmy co powymieniałeś to wszystko z aliexpress czy też jakieś europejskie/polskie? Twardość mi nie przeszkadza. Lego przecież są twarde. Cobi pasuje do lego? ;d

Czyli rozumiem, że COBI są całkiem spoko?
  • Odpowiedz
@teluch: Jak oglądam zestawy kobi to nie widać w nich wystających łączeń, jakby niepotrzebnie na siłę wygładzali te zestawy, no ale chyba lego teraz też tak robi. Mniej części uniwersalnych a więcej takich kończących wygładzonych.
Natomiast widze, że COBI strasznie mało kolorowe zestawy robi.
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: Może być też dużo drobnicy w środku, jako podwozie, mam z Cobi spychacz i tak np podwozie niesamowicie masywne było. Jakbyś kogoś nim cisnął, to byś zabił. Także z daleka trudno powiedzieć gdzie to upchali.
  • Odpowiedz
@teluch: te z chin ( te które dają rade jakościowo) tańsze niż COBI? Cobi od lego wyraxnie tańsze porównując ilość elementów. za 300 a nawet 350 zapłacimy od 50 do 80 zeta.
W lego za 70zł dostajemy ok 150-200
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: zależy od wielkości, np Fortrex od Lepin to 42 dolary, jak uda ci się wyrwać jakieś kupony, to jeszcze z 3-4 dolary możliwe że uda ci się zbić cenę. UCS StarDestroyery które mają ponad 3000 elementów coś ponad 130 dolarów stoją. Różnie, naprawdę różnie, ja za Swoje AT-TE (ponad 1000 elementów) dałem bodaj 29 dolarów, z Wieżę oblężniczą Gen. Magmara bodaj 21 dolar. Leci do mnie Lepin 5050 czyli
  • Odpowiedz