Wpis z mikrobloga

mirki, ma ktos #thermomix? warto?

zastanawiam się nad zakupem, nie potrafię gotować, żonka też nie, a chcemy jeść zdrowo bez ślęczenia nad garami. sporo zamawiamy na telefon, przez jakiś czas jechaliśmy na kateringach dietetycznych, ale na dłuższą metę to ultra monotonne. są też dzieciaki, którym żona gotuje normalnie.

urządzenie brzmi spoko, wrzucasz co masz i po 20m masz zdrowy obiad. Zastanawiam się tylko, czy produkt rzeczywiście spełnia swoje założenia (nie wymaga skillsów kulinarnych + oszczędność czasu) - opinie w internecie wydają się być przychylne, ale delikatnie powątpiewam w ich autentyczność biorąć pod uwagę system sprzedaży (zabarwione mlm-em pokazy dla emerytów)

#gotujzwykopem i może trochę #ournewrobotoverlords
a.....a - mirki, ma ktos #thermomix? warto?

zastanawiam się nad zakupem, nie potra...

źródło: comment_pE3PPSZi8mmhYmnPIUiHWVA1Ajodtr3L.jpg

Pobierz
  • 21
@abcdefgieha: Thermomix jest zajebisty, ale musisz liczyc sie z tym ze 2 dania Ci nie zrobi, co najwyzej gotowane warzywa czy mieso.. poza tym wszystkie desery, zupy, salatki - zajebiste. Poczytaj tag, juz byli tacy co o to pytali ;)
@Roosevelt: nie oczekuję, że w jednym garze zgriluje mi żeberka z sosem bbq i płynnym lava cake na deser, znam ograniczenia. choć poruszyłeś ciekawy temat, czy to mięcho z warzywami na dłuższą metę też się nie nudzi przez co urządzenia zaczyna zbierać kurz.
@abcdefgieha: mam thermomix pare miesiecy i korzystam z niego na codzien, rzadko kiedy lezy i sie kurzy.. przede wszystkim robie w nim soki (praktycznie non stop), potem zupy (bo wychodza na prawde mega) i salatki / warzywa. Ciasto na chleb, pizze itp. takze.. od czasu kiedy go posiadam nie robilem nic recznie, wszystko w nim. Gotowane mieso sporadycznie poniewaz bardziej lubie standardy aczkolwiek tez jest bardzo dobre.

jedyny minus to niestety
@Mageronik: tak, znajoma kupila - to nie to samo, porownujac z moim TM to ten od niej to nedzna chinska podrobka ktora rzucila w kat bo nie jest w stanie zrobic tam dobrego posilku, takiego jakiego by oczekiwala - moze tak.
@abcdefgieha: @jabukasiga: Też mam takiego starusieńkiego, którego rodzice kupili jak jeszcze gówniakiem byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie rzecz biorąc.... wszystko zależy od tego co masz fantazję robić... Bo i masło zrobisz, i lody, i sosy wszelakie.... ale nie jest to coś, czego niemógłbyś zastąpić blenderem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Roosevelt: a wcześniej regularnie gotowałeś tradycyjnie? ile czasu schodzi Ci na typowy obiad? i jak soki? czytałem gdzieś, że takie soki to sama woda z cukrem, bo od temperatury uciekają witaminy(xD może nie, nie chce mi się w to wgłebiać) - w każdym razie, dzięki za komentarz

@Mageronik: nie chcę chińskiego plastiku za 800 zł w mojej dopieszczonej kuchni (,)

@jabukasiga: o, to jest ciekawe
@abcdefgieha: tak, regularnie i zupy i 2 dania - zupy teraz robie w 20minut, z czego z 3 minuty to moja praca na wrzucenie wszystkiego w jeden gar, reszta robi sie sama.. 2 dania poza usmazeniem miesa ktore mi bardziej smakuje urozmaicam teraz o rozne surowki czy warzywa takze wiesz..

co do sokow - najprostszy i najlepszy - wrzucasz 2 pomarancze 1 cytryne, 70g cukru i 600ml wody i to wszystko
@abcdefgieha: ja kupilem od sasiadki ktora w tym siedzi takze nie chodzilem na zadne pokazy. Mozesz sprobowac tez opcji zakupu tego urzadzenia za darmo, ale na zasadzie - musisz sprzedac chyba 5 tych urzadzen kolejnym osobom, ale nie zaglebialem sie w to.