Wpis z mikrobloga

Od niedawna używam macbooka i właśnie pierwszy raz próbowałem coś nagrać na pendrive, ale nie mogę zrobić tego na zasadzie kopiuj wklej ani przeciągnąć. Czy gdzieś z automatu jest ustawiony na tylko do odczytu? Czy robi się to w jakiś niestandardowy sposób?
#macbook #macos
  • 8
@cycu12
@ufo99 no wlasnie. Zastanawiam się też nad makiem. Polecacie? Martwi mnie troszkę brak kompatybilności z powszechnie używanym Windowsem
Mam łapka (5 lat) z SSD na windzie 8.1. Chodzi jak burza. Będzie jakaś wartość dodana jeśli chodzi o soft?
@Mak_Gregor: a co chcesz na nim robić?
Od strony sprzętu jest to dokładnie ta sama architektura. Ostatecznie MacBook Pro to core i5 / i7 i można sobie na nim odpalić windowsa czy ubuntu tak samo jak OSX. Ograniczenie liczby dostępnych sterowników sprzętu na pewno wpływa na wydajność i stabilność systemu. Pytanie, czy potrzebujesz takiej stabilności i chcesz za nią dopłacać.
W kwestii oprogramowania - na pewno soft na Maca, dedykowany tej
@ufo99: @Mak_Gregor: na maka jest duzo odpowiednikow windowsowych programow, ale zazwyczaj dzialaja gorzej, co do napiprojekt, ja uzywam w zastepstwie qnapi. Ale ogolnie jezeli ktos nie ma jakichs specjalistycznych wymagan, a komputer ma sluzyc do codziennego uzytku kupno maka nie ma sensu. Nawet pograc nie mozna, ale trzeba przyznac, ze maki sa ladne ;) ogolnie trudno zracjonalicowac wydanie 2-3 wiekszej sumy pieniedzy na sprzet o takich samych parametrach tylko, ze
@ufo99
@krajzega dzięki za Wasze opinie. Do konsumpcji treści internetowych iPad jak narazie spisuje się świetnie a do bardziej zaawansowanych działań na PC nie narzekam. Ot ciekawość mnie zżerała co takiego super w makach jest :) ale widzę że do moich zastosowań troszkę będzie przerostem formy nad treścią