Wpis z mikrobloga

@Zielony34: cześć Mirek. Jak poszło jest już PUG u Ciebie? Mój ma tydzień właśnie dziś, ale jeszcze nie pokaże go elicie wykopu póki nie jest w 100% odpicowany :-P 2.0 HDI FAP jak coś...
2.0 HDI FAP jak coś...


@KLIFord: opłacało Ci się kupować używanego Diesla? Przy tych cenach LPG? Mam kolegę z pracy, który wymieniał sprzęgło z dwumasą w 2.0 HDI i szarpnęło go to 2700...
@Zielony34 w moim wypadku sprzęgło i dwumasy ma się dobrze - odpukac. W razie czego można mu założyć dwumasy ze starej generacji tj jednolitą czy jakaś tak. Ale nie planuję nic na razie. Myślałem o benzynie w 2.0 i wyżej ale koszta były większe a trafiłem fajną okazję na 2.0 z max wyposażeniem (jedynie nie mam elektrycznych skórzanych foteli) więc wziąłem ;-)
W razie czego można mu założyć dwumasy ze starej generacji tj jednolitą czy jakaś tak.


@KLIFord: jest coś takiego, jak zamiennik dwumasy, czy jakoś tak, kosztuje to dużo mnie, ale skrzynia dostaje po dupie i skraca to jej żywotność.

Myślałem o benzynie w 2.0 i wyżej ale koszta były większe


@KLIFord: pod jakim względem, bo ja LPG tankuję po 2.05zł a ropa jest po 4.50. W Benzynie nie ma Dwumasy,
@KLIFord: i żeby nie było, wiem ile 2.0 HDI pali, nie powiesz mi, że przy 140km\h na autostradzie spali mniej, jak 7L\100, co daje 31.50zł przy 4.50 za litr ropy. Przy 160 już około 8-8.5L. Mnie ostatnio przy pełnym załadunku, dwóch osobach na pokładzie i takiej samej prędkości przelotowej auto spaliło 10.6L\100 LPG [2.0-133KM] co daje nie całe 22zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, troszkę śmieszy mnie,
@Zielony34 hmmm nie bardzo wiem do czego pijesz bo chyba szukasz powodu aby dowartościować się, że masz gaz ;-) Mnie akurat nie stać było na zakup dobrze wyposażonej benzyny i pozwolić sobie na dobry gaz. A silniki benzynowe 300k plus gaz to ponoć nie najlepsze rozwiązanie. Tak mi mówią mechanicy i znajomi ale ja tylko mówię co słyszałem dlatego też swojego 1.6 KIA z 256k nie robiłem w gaz tylko kupiłem inne
A silniki benzynowe 300k plus gaz to ponoć nie najlepsze rozwiązanie


@KLIFord: ponoć bzdura.

chyba szukasz powodu aby dowartościować się, że masz gaz


@KLIFord: nie. Szukam powodów, aby rozwiewać mity i pokazywać ludziom, że mogą mieć więcej w portfelu. Pokazywać im co jest prawdą, co fałszem. Walczę z durnymi stereotypami.

Tak mi mówią mechanicy i znajomi


@KLIFord: zmień mechaników ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajomych nie
@Zielony34 spokojnie bo widzę, że się unosisz nie potrzebnie ;-) Wydałem na auto 13k (nie licząc teraz olejów filtrów ubezpieczenia) i jestem bardzo zadowolony z tej ceny i maksymalnego wyposażenia dostępnego w 407. Gdybym miał kupić z takim czymś benzynę wydał bym o kilka tysięcy więcej i do tego że 3 na instalację. I dopiero wtedy pakiet startowy w postaci filtry oleje itp. Mnie po prostu nie jest stać na to a
spokojnie bo widzę, że się unosisz nie potrzebnie ;-)


@KLIFord: w ogóle się nie unoszę. Pisze całkiem spokojnie.

kilka tysięcy więcej


@KLIFord: patroluję od pewnego czasu OLX i Allegro i widze, że idzie wyrwać dobrze wyposażone 407 w tych samych pieniądzach.

do tego że 3 na instalację


@KLIFord: silniki PSA uwielbiają LPG, tutaj instalacja kosztuje około 2500zł. Jeden z Wykopków polecał mi silnik 2.0, który był montowany w C5
@Zielony34 eeeh na siłę chcesz mnie przegadać ;-) jak pisałem już to serio w moim rejonie nie było innej opcji a diesel wydawał i odpukac nadal wydaje się być dla mnie na razie ekonomicznie bardziej na plus. No dobra mam diesla taniej z powodu faktur ;-P ale i ten klekot i ten moment mnie trochę kręcą nie powiem że nie. A mówiąc o tym że mnie nie stać to mówię o zakupie.
nie zapeszaj mi współpracy z 407SW


@KLIFord: nie zapeszam, odbijałem argumenty. [;

mam diesla taniej z powodu faktur ;-P


@KLIFord: było #!$%@? pisać od razu...

moment mnie trochę kręcą nie powiem że nie


@KLIFord: jak będziesz miał okazję, przejedź się benzyną z turbiną. Ale nie po mieście, po autostradzie. Tak, żebyś mógł wcisnąć pedał do oporu i zobaczył, jak niesie moment obrotowy w całym zakresie ( ͡° ͜
@Zielony34 dziękuję ;-)
No co ja tu będę pisał że ma taniej ;-p a serio w mojej okolicy przez 2msc nie trafiłem takiego egzemplarza jak bym chciał stąd taka a nie inną decyzja. Może w głębi kraju była by ale dość jeżdżenia oglądania kapci i ulepow ;-(
Tak jeździłem i stara probe na turbo jak i nowym M6 eeeeh wiem wiem ;-( ale kiedy i gdzie ja polatam jak mi różowa ciśnie
dość jeżdżenia oglądania kapci i ulepow ;-(


@KLIFord: znam to... Ale koniec końców udało się trafić [nie dla mnie] auto w dalekiej polsce w lepszym stanie i po lepszych pieniądzach, niż na miejscu w województwie.

Ale o panoramie


@KLIFord: no tam nie ma idealnego rozwiązania. Ręcznika tam nie wsadzisz. Na fotele przecież nie będziesz też kładł... Cholera wie co z tym zrobić, ale kumpel mówi, że tragedii nie ma. Czasem