Wpis z mikrobloga

@agaja: Gdzie ty tu widzisz osobistą wycieczkę? To już jest złośliwość, mało tego - to pomówienie. Nie wiem kim jesteś, ale ciekawość wiedzy, nauki, chęć zrozumienia jak to wszystko działa, jak naprawdę powstało jest ci obce. I to jest fakt. zadowalasz się najłatwiejszą drogą, najprostszą historyjką. Ale skoro to ci wystarcza, to jak napisałam - twoja sprawa. Kościół kiedyś padnie. Już teraz mają problemy. W Polsce tak naprawdę została tylko
  • Odpowiedz
@piotria: A dowody, że te cuda są prawdą, a nie mistyfikacją? Nauka, czy naukowcy pod wpływem kościoła, albo wręcz przekupieni? Bo jakoś nauka nie umie też potwierdzić żadnego z tych cudów i to już powinno dać ci do myślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) W świętego Mikołaja, wróżkę Zębuszkę i potwory pod łóżkiem też wierzysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Musiało mi umknąć. Byłam agnostyczką, teraz jestem ateistką, ew dopuszczam możliwość tego, iż żyjemy w symulacji ;) Niestety, w dyskusji z kimś, kto z góry odrzuca inne możliwości, historię i naukę nie ma zbyt wielu szans. Otwarty umysł nie jest domeną ludzi religijnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piotria:

Było wielu wierzących naukowców ale to pewnie dla Ciebie też jest mistyfikacją.

To akurat tajemnicą nie jest. I zastanawiam się jak to łączyli z wiarą.
  • Odpowiedz
@xandra: > Ależ sprawa jest bezdyskusyjna, to jedna wielka mistyfikacja, zbór legend i mitów z różnych innych religii. Wystarczy porównać Jezusa i Horusa. O czym tu dyskutować?

No nie, czy ty naprawdę wierzysz w te sfabrykowane porównania Jezusa z Horusem? Oni nie mają ze sobą nic wspólnego. Nic.
  • Odpowiedz
@xandra: Ech, sama poszukaj i wstaw na mirko. Ale informacje mają być z wiarygodnych źródeł! Żadnych oszołomskich portalików o kosmitach! Miłego szukania.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Królewskiego rodu Dawida i Salomona a jeśli nie, to na pewno z arystokracji żydowskiej.

Według św. Łukasza rodzina Jezusa pochodziła z domu Dawida, lecz nie miała aż tak wspaniałego rodowodu.

Tymczasem św. Marek podaję legendę o ubogim cieśli.


@xandra: A jak te rzeczy się wykluczają? Przecież tu mowa o jednej lini - Salomon był synem Dawida. A Jezus chociaż był potomkiem tej królewskiej lini, urodził się w biednej rodzinie cieśli...
  • Odpowiedz
@vateras131:
To ten Duch Święty dał trochę dupy, bo to pod jego dyktando/natchnienie było pisane. Słabo to świadczy o jednym z wcieleń waszego boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze można twierdzić iż w "Mistrzu i Małgorzacie" to opisane jest najbliższej prawdy bo Dostojewski dostał natchnienie. No cóż, literackie z pewnością.
  • Odpowiedz