Wpis z mikrobloga

@eshiraz: całkiem podobne do rodanu w takim razie. Tylko szerzej tam macie. Dobrze się tam na wschodzie mieszka? W sumie nie znam stamtąd nikogo i nie byłem nigdy dalej na wschód niż lucerna
  • Odpowiedz
Dokladnie to ja mieszkam we frauenfeld, w gory musze sobie kawalek podjechac ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tu sie mieszka ok, zimy prawie nie ma, niemcy dla tanszych zakupow blisko, zatrzesienie cudzoziemcow- nie wiem czy we francuskojezycznej czesci tez tylu? Ja sobie chwale to ze nie mieszkam w gorach bo jakbym miala w zime po tych serpentynach jezdzic, pod oblodzone gorki, eee nie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@eshiraz: ten Frauenfeld od openaira? To sie tam musi niezle dziac u was podczas festiwalu.
Ja zima prawie wylacznie komunikacja sie poruszam, moj kanton (jak chyba kazdy) jest swietnie skomunikowany i dojechac pociagiem czy busem czesto szybciej a zawsze wygodniej. Lubie jezdzic po serpentynach ale nudzi sie po jakims czasie.
Obcokrajowcow mamy z 30% tutaj, czyli srednia szwajcarska, ale to glownie Niemcy (jestem tez w niemieckojezycznej czesci, choc przy granicy z
  • Odpowiedz
@manedhel: wiadomo, kwestia przyzwyczajenia W openair nareszcie cokolwiek sie dzieje w tym miescie bo reszta roku to nuuuuudy mimo ze miasto kantonalne. My mamy samochody bo daleko dojezdzamy do pracy i autem jest po prostu szybciej. Zreszta frauenfeld to taka troche sypialnia dla zurichu. Ceny wynajmu o wiele tansze a polaczenie dobre wiec mnostwo ludzi wybywa co dzien stad do pracy. Taka chyba szwajcarska Lodz czy Radom heh
  • Odpowiedz
@manedhel: W Martigny bylem na La fête nationale. Miasto 20 tys. mieszkańców a pokaz ogni trwał bite pół godziny i cały był zsynchronizowany z muzyką. Cały czas mnie ten kraj zaskakuje pod każdym względem :D
  • Odpowiedz
@sal3m: W Szwajcarii tak to dziala, ze wszystkie miasteczka kulturowo wygladaja jak w Polsce miasta po 100'000. Nawet niektore wioski potrafia organizowac eventy gdzie dziesiatki tysiecy osob przyjezdza. W moim miescie 13k mieszkancow wiecej sie dzieje niz w wielu bylych miastach wojewodzkich w Polsce.
  • Odpowiedz