Wpis z mikrobloga

Tak sobie wczoraj zacząłem pierwszą rozgrywkę Francją, no bo kiedyś musi być ten pierwszy raz :). Nieraz na start proponujecie trochę pocisnąć Burgundię, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo na śmierć ich króla, więc i ja tak zrobiłem, ale to co się stało wprawiło mnie w osłupienie - tereny Burgundii przypadły w całości Austrii. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale przynajmniej będzie ciekawa rozgrywka. Ktoś wrzucał kiedyś rozpiskę na jakich zasadach dzieli się Burgundia w momencie śmierci władcy, jak możecie to podrzućcie link bo nie mogę znaleźć, a interesuje mnie jak szczęśliwy los na loterii trafiła Austria :)
#eu4
Pobierz DfaX - Tak sobie wczoraj zacząłem pierwszą rozgrywkę Francją, no bo kiedyś musi być t...
źródło: comment_1KanYtkKzE3U1Lu5nWuxPotqCQ1ZyRvu.jpg
  • 13
@DfaX: ok, chyba wiem co się stało. na 95% jak Ci wyskoczył event "Burgundian Succession Crisis (France)" to wybrałeś 2. opcję "Leave it be". To Francja zawsze decyduje czy francuskojęzyczne prowincje [poza Cambray] bądź znajdujące sie w regionie francuskim i należące do PODDANYCH Burgundii, przypadną Francji.
@Chocholix: No to wychodzi, że nawaliłem. Wywaliło mi w pewnym momencie pełno eventów na cały ekran i przeklinając się przez nie musiałem pominąć ten który miał więcej niż jedną opcję wyboru (nie jestem przyzwyczajony do tej rozdzielczości, a aktualnie muszę grać na lapku).
Bierzesz sojusze z elektorami na początku i ich influencujesz w moim przypadku byli to Czechy-nad któymi mam teraz PU,Brandenburgia i Paltaynat,nie zawsze zagłosują,ale jak się postarasz zazwycaj jest to +13 do zagłosowania na ciebie,pamìętaj również o tym że na początku u ciebie z dip rep +1 tradycji i advisora i z HRE się powinno udać