Wpis z mikrobloga

Wczorajszy kolorowy Księżyc z kieszonkowego teleskopu :-)
Sprzęt: teleskop TS 65Q + Powermate 2x + filtry ZWO RGB + kamerka ZWO ASI1600MM-C + montaż Star Adventurer. Ogniskowa 840 mm, 2 filmy po 1000 klatek w filtrach R i B, obróbka w Autostakkert 2.7.7, Astra Image 3.0SI, Photoshop CC.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #ksiezyc #fotografia #mojezdjecie
namrab - Wczorajszy kolorowy Księżyc z kieszonkowego teleskopu :-)
Sprzęt: teleskop ...

źródło: comment_FpRNLog3tBbHZXSfVOHSIZTtS7ekMKnf.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@namrab: Jak tam z prowadzeniem tego teleskopu przez SA? Robiłeś jakieś dłuższe ekspozycje? Przy księzycu to wiadomo, że trzaska sie super krótkie, ale przy słońcu jakbys chciał złapać koronę to już jednak troszkę dłuższe muszą być.
  • Odpowiedz
@gnuthomson: Generalnie korona jest o wiele jaśniejsza, niż się wielu osobom wydaje - jasność powierzchniowa zaraz przy brzegu tarczy jest zbliżona do tej Księżyca w fazie między kwadrą a pełnią. W dalszych rejonach jasność szybko spada, ale będę miał dość wąskie pole widzenia (planuję skupić się tylko na wewnętrznej koronie w bardzo wysokiej rozdzielczości), więc spokojnie starczy kilkadziesiąt milisekund, dałoby radę nawet bez prowadzenia. Po uśrednieniu kilkuset klatek na kadr
  • Odpowiedz
@jgoluch: Nie mam, sprzedałem 90% swojego starego sprzętu w czerwcu. HEQ5 zdecydowanie polecam, chociaż do całkowicie komfortowej pracy i lepszych osiągów w astrofotografii warto wymienić przekładnie napędu na paskowe (wydatek kilkuset zł, można kupić części samemu albo zlecić wymianę komuś na polskich forach astronomicznych)
  • Odpowiedz
@angelo_sodano: To inna fotka sprzed dwóch lat, wrzucałem ją zresztą na wykop wcześniej: http://www.wykop.pl/wpis/12410763/po-kilku-probach-udalo-mi-sie-opanowac-technike-ro/.
Wrzucenie na reddita pełnowymiarowej fotki bez znaku wodnego było ogromnym błędem, bo jest często repostowana z kilkoma tysiącami upvote'ów i jeśli nie zauważę, to nici z autoreklamy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Powyższe zdjęcie zrobione wczoraj jest bardzo podobne (prawie taka sama faza Księżyca), ale widać różnice - trochę inna rotacja Księżyca
  • Odpowiedz
Poniżej fotka tego samego regionu ze stycznia ubiegłego roku, w około 6 razy większej skali obrazu:


@namrab: Ile potrzeba gotówki, żeby robić takie zdjęcia i jednocześnie oglądać na żywo na monitorze komputera? Łącznie za wszystko poproszę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz