Wpis z mikrobloga

Miałem taki sen:
*Donald Tusk wrócił do Polski
*Z kulturą i elokwencją zniszczył PiS i całą propagandę pisowską
*ale nie ukarał w żaden sposób PiSowców, bo oni widząc geniusz D.Tuska zmądrzeli, a zemsta jest domeną ludzi słabych.
*usunął 500+
*zliberalizował prawo
*nastał ład prawny i konstytucyjny
*powróciły czasy prosperity, realnej polityki zagranicznej
*inwestycje poszły w górę
*skończyły się czasy 'romantycznego' pseudopatriotyzmu, w którym prawdziwy patriota musi zginąć na wojnie z ruskimi
*patriotyzm zaczął oznaczać: dbanie o środowisko, o mienie publiczne, kontrola instytucji i polityków, głosowanie w wyborach, płacenie podatków, uprzejmość wobec rodaków, szacunek do historii i tradycji swojej jak i innych krajów
*zaczęliśmy liczyć się na arenie międzynarodowej
*zreformował UE, która stała się oazą dobrobytu o wolnym przebiegu kapitału i ludzi

#oswiadczenie #neuropa #4konserwy #polityka
Stachuaktoprzytelefonie - Miałem taki sen:
*Donald Tusk wrócił do Polski
*Z kulturą...

źródło: comment_QudtSAM5GKcHTxEACIiNlfwrHx5cGXUx.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie:

Boże, zawsze jak rozmawiam z kimś o Tuku to zarzuca, że miał obniżyć podatki a je podwyższył. Okej, jest to argument przeciw niemu. Ale ile podwyższył? Z tego co pamiętam to VAT z 22% na 23% + kilka mniejszych podatków.


Widzę, że rozmawiasz z ludźmi którzy mają słabą pamięć. Problem z Tuskiem oraz z PO jest głównie to, że gdy doszli do władzy i utrzymali ją na drugą kadencję obudziła się w nich taka pycha ("nie ma z kim przegrać"), że zaczeli sobie robić co chcą rozpoczynając od rozdawania stołków ludziom z partii, aż po branie łapówke żeby się z nich nie śmiali (Pinior). Dodatkowo tak naprawdę nie poprawienie naszej sytuacji w kraju, ani nie wykorzystanie korzystnej sytuacji w naszym kraju (przy sytuacji, w której jako jedni z nielicznych w czasach kryzysu w Europie szliśmy do przodu).
Dodatkowo jego administracja nie wykorzystała masy pieniędzy które dostaliśmy od Unii. Rozwój infrastruktury kolejowej leży (to było w gestii administracji centralnej) i w sumie w latach 2011-2015 stracono 11,3 MLD ZŁ!! Nie można powiedzieć co Tusk zepsuł, tylko co jego administracja nie wykorzystała, to
  • Odpowiedz
przecież on miał na to 8 lat. Mało?


@eszetowsky: No i przez te 8 lat rozwijaliśmy się najszybciej w rejonie a zachodnia prasa regularnie pisała o zaskakującym sukcesie gospodarczym Polski i pokazywała nas jako wzór dla innych państw. Wy na prawdę jesteście ślepi i nie widzicie niczego poza czubkiem swojego własnego nosa.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: No dobrze, ale co dokładnie zrobił że mieliśmy taki wzrost? Jakieś ustawy, decyzje? UE ładowała w nas gruby hajs i tylko debil by tego nie wykorzystał. Poza braniem kasy z UE jakoś poprawił swoimi decyzjami byt Polaków? Hmmm no w kolejce do specjalisty nie stoję 5 lat tylko 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: wszystko ładnie fajnie, ale zupełnie jak w programie wyborczym PO. Szkoda, że praktycznie nic z niego nie zostało wprowadzone... Z drugiej strony szkoda, że te kretynizmy od PiSu z ich programu są wprowadzane. Ja bym wolał na odwrót.

Co do zarzutu, że miał obniżyć podatek to podwyższył. Tak podwyższył, podał nawet na jaki czas. I co? U nic, więc bronienie go (a bo tylko jeden duży, poza nim kilka
  • Odpowiedz
No dobrze, ale co dokładnie zrobił że mieliśmy taki wzrost? Jakieś ustawy, decyzje? UE ładowała w nas gruby hajs i tylko debil by tego nie wykorzystał.

@Dziki_Bigos: No no... tylko jakoś dalej "ładują w nas gruby hajs" a wzrost PKB był znacznie poniżej prognozowanego mimo braku wyraźnych przyczyn na zagranicznych rynkach czy w gospodarce krajowej. Jedyna rzecz która się zmieniła to rząd.

Poza braniem kasy z UE jakoś poprawił swoimi decyzjami byt Polaków? Hmmm no w kolejce do specjalisty nie stoję 5 lat tylko 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam zapoznać się choćby ze statystykami OECD i porównać Polskę do innych państw regionu. Polecam też i przestać patrzeć na czubek swojego nosa i myśleć według egoistycznej zasady "skoro ja mam gorzej, to
  • Odpowiedz
No no... tylko jakoś dalej "ładują w nas gruby hajs" a wzrost PKB był znacznie poniżej prognozowanego mimo braku wyraźnych przyczyn na zagranicznych rynkach czy w gospodarce krajowej. Jedyna rzecz która się zmieniła to rząd.


@InnyKtosek: Bo tamten rząd nie robił nic, a ten bawi się w swoją piaskownicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam zapoznać się choćby ze statystykami OECD i porównać Polskę do innych państw regionu i przestać patrzeć na czubek swojego nosa i przestać myśleć według zasady "skoro ja mam gorzej, to
  • Odpowiedz
Zapytałem o decyzje, ustawy (tutaj też chciałbym się dowiedzieć czegoś o jego rzekomym liberalizmie) ale widzę jak większość piesków tuska nie umiesz napisać nic, a do tego nie czytasz ze zrozumieniem xD


@Dziki_Bigos: Bo pytanie jest tak głupie, że nie mam jak na nie Ci odpowiedzieć. Mam przygotować Ci wyciąg wszystkich kilku czy kilkunastu tysięcy ustaw z 8 lat przygotowanych przyjętych za kadencji PO i analizować każdą z osobna? To pytanie tylko pokazuje jak mało wiesz o systemie ustawodawczym.

Bo tamten rząd nie robił nic, a ten bawi się w swoją piaskownicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Och, czyli sekretem to tego aby rozwijać się najszybciej w regionie jest nie robienie niczego. Och... masz
  • Odpowiedz
Gość zadłużył nas na 400 mld zł. Nasze dzieci to będą jeszcze spłacać


@Thorkill: Kolejne kłamstwo którego weryfikacja zajmuje kilka chwil ale jak widać niektórych to przerasta. Mam nadzieje, że odczytanie wykresu nie sprawi Ci problemu:
https://www.google.pl/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&met_y=gd_pc_gdp&idim=country:pl:de:at&hl=pl&dl=pl#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_pc_gdp&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country_group:eu&idim=country:at:uk:cz:hu:sk:lt:lv:pl&ifdim=country_group&tstart=1173394800000&tend=1425855600000&hl=pl&dl=pl&ind=false
  • Odpowiedz
@Thorkill: Tak, dane liczbowe się zgadzają. Tylko podawanie danych liczbowych bez kontekstu jak Ty to robisz to bezczelna manipulacja (ewentualnie głupota, sam wybierz).

Dam Ci prosty przykład. Pan Kowalski zarabia 2 000zł/mc i nie ma oszczędności. Ma dług na 50 000zł.
Pan Nowak zarabia 100 000zł/mc i też nie ma oszczędności i też ma dług ale na 100 000zł.

I Ty wyskakujesz mi z argumentem, że Nowak jest w gorszej
  • Odpowiedz
Och, czyli sekretem to tego aby rozwijać się najszybciej w regionie jest nie robienie niczego. Och... masz jeszcze coś równie mądrego do powiedzenia?


@InnyKtosek: Ważne jest jest jeszcze zadłużenie się w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No oczywiście nasz dług cudownie oscyluje wokół 55% PKB, co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby nie kasa z OFE to by się zesrali a
  • Odpowiedz
Tak, dane liczbowe się zgadzają. Tylko podawanie danych liczbowych bez kontekstu


@InnyKtosek: Nie ma żadnego kontekstu. Tusk w osiem lat podwoił nasz dług publiczny. To jest po prostu fakt. Spłata tego zajmie dziesięciolecia i nie wiadomo czy się uda.
  • Odpowiedz