Wpis z mikrobloga

Mirki, ile byście dali za AR 147 2003r. 1.9 jtd seryjnie 140 mapowane na 170, po przeróbce wydechu około 180km. Do zawieszenia nie można się przyczepić, jeszcze na gwarancji, sprzęgło wymieniane na sportowe łącznie z dwumasem, faktycznie czuć, że w dobrym stanie, bo strasznie twarde, mechanik zresztą potwierdził, hamulce również świeżo robione, turbo w dobrym stanie, wtryski również, zero rudej, od spodu też, elektryka sprawna, po podpięciu pod komputer brak poważnych błędów, brak śladów spawania, ALE okazuje się, że samochód był dosyć mocno szpachlowany z wielu stron, nie widać tego na pierwszy i drugi rzut oka, ale podejrzewam, że dlatego, że sprzedający trochę mirek cwaniak woskował, maska lekko źle spasowana, mirek twierdzi, że przygoda z płotem, ponadto do wymiany rozrząd i pompa wysokiego ciśnienia do regeneracji (mechanik stwierdził, że nawet do 1500zł taka regeneracja może kosztować), sprzedający daje 2 komplety opon, letnie z alusami, zimówki na stalówkach, z tym, że letnie są z 2009r. wisienka na torcie, klima "hehe nie nabita" ale ma nabić i pokazać, że działa, z tym, że z tego co mówił mechanik to mogą być wycieki ze sprężarki i wszystko się szybko ulotni, a taki remont klimy może wynieść do 2.5k. Ogólnie bym to auto olał za cwaniactwo sprzedającego (nawet opony wymył,że jak nówki wyglądają xD), ale faktycznie żadnym autem jeszcze mi się tak dobrze nie jechało.
#alfaholicy #alfaromeo #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: regeneracja pompy wysokiego ciśnienia w jtd 115 to jakieś grosze, nie wiem jak w 16v, ale zakładam, że bez tragedii. jak maska źle spasowana, to przyjrzyj się łączeniu podłużnic z kielichami - wspomniane podłużnice są dość miękkie jeżeli chodzi o uderzenia "z boku" i potrafią od relatywnie lekkiego nacisku z boku "zsunąć" cały pas przedni na bok, przy tym jedna się "odkleja" od kielicha, a druga może lekko "złamać"
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: za regenerację pompmy wysokiego ciśeniania w wersji 16v zapłciłem w Krakowie u fachowca 450zł; jeżeli ruda się nie chyta; sprzęgło z dwumasem wymienione; zawieszenie również to warto się z Mirkiem potargować
  • Odpowiedz