Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #remont

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie w gładzeniu ścian. Jak sobie poradzić z krzywymi narożnikam wewnętrznymi na styku dwóch ścian? Narożniki zewnętrzne już przerabiałem - kupuję listwę narożnikową i ją zatapiam w gładzi. Czy podobnie można zrobić z narożnikami wewnętrznymi? Google i YT mają sporo materiałów na temat narożników zewnętrznych, ale o wewnętrznych to już cisza...Co najwyżej jakieś materiały o spoinowaniu połączeń GK udało mi się znaleźć. Ściany mam bez GK, blok z wielkiej płyty.
  • 4
@malanski: Można użyć szpachelki do narożników wewnętrznych jak kolega dał na foto. Niestety jeśli nie masz doświadczenia to może Ci być ciężko. Generalnie jak chcesz mieć ładny narożnik wewnętrzny to ściany powinny mieć pion i płaszczyznę. Są też taśmy do wewnętrznych narożników. To wszystko niestety wymaga doświadczenia. Jak masz chęci i narzędzia, nie masz dwóch lewych rąk to powinieneś dać radę. Zajmie dłużej niż fachowcowi i tyle.
Pobierz CzapkaG - @malanski: Można użyć szpachelki do narożników wewnętrznych jak kolega dał ...
źródło: comment_LSUpc1Hu5C3kyURE5MTkLrGK7b3U2r4Z.jpg
@malanski: to, że narożnik wew. jest krzywy znaczy, że ściana lub sufit są krzywe więc prawidłowo powinieneś je wyrównać. Jeśli planujesz malować pokój w dwóch kolorach odcinając je na krawędzi narożnika, nie rób tego dokładnie w narożniku bo będzie bardzo widać krzywiznę. Ale wystarczy zastosować lekki margines, np. na szerokość taśmy malarskiej, wtedy krzywizna nie będzie tak widoczna.
Pobierz barbapapa - @malanski: to, że narożnik wew. jest krzywy znaczy, że ściana lub sufit s...
źródło: comment_exalGJBOGmsG40Fnd1DiwHvS02EO4cst.jpg
Chłopie ty chcesz w bloku z wielkiej płyty równych kątów szukać? Przecież tam każde pomieszczenie ma inne! XD