Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, dzień dobry!

Dziś przyszedł do mnie Xiaomi Redmi Note 4X, pora na pierwsze małe wrażenia.
Telefon został zamówiony w czwartek, a wysłany w piątek przez DHL. Przyszedł z deklaracją celną na 50$ i od niej został naliczony VAT – 47zł.

LINK Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 GREY za 186.99$ z kuponem: Note4ABG

Dla tych, którzy nie widzieli, porównanie specyfikacji obu modeli:
Note 3 PRO vs Note 4x, obie wersje 3/32 w kolorze GREY
https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro,xiaomi-redmi-note-4x

W skrócie:
6 rdzeniowy snap650 1.8 GHz vs 8 rdzeniowy snap625 2.0 GHz
Grafika Adreno 510 vs 506
Aparat tył 16Mpx vs 13Mpx
Antutu ~78k vs 73k

Pudełkowy standard w wykonaniu Xiaomi, telefon, kluczyk do tacki sim, ładowarka chińska z odpinanym kablem USB i krzaczkowa instrukcja.

Na górze ekranu znajduje się dioda powiadomień, czujniki, głośnik i obiektyw kamery, a na dole trzy dotykowe przyciski które są podświetlane.
Tacka na sim i microsd po lewej stronie, a przycisk głośności i włączania znajdziemy po prawej stronie telefonu.
Na górze telefonu gniazdo słuchawkowe, port podczerwieni i mikrofon, a na dole ukryty głośnik i mikrofon oraz gniazdo microUSB.

Telefon przyszedł do mnie z syfmiui, 8.1.10.0.0(MCFMIDI), ale pozostanę na nim kilka dni.

Jako były użytkownik Redmi Note 3 PRO będę miał możliwość małego porównania.
Jedno trzeba tu powiedzieć, telefon jest moim zdaniem ładniejszy, to pewnie efekt szkła 2.5D i bardziej kwadratowej obudowy. Jeśli chodzi o ekran nie widzę wielkiej różnicy, moim zdaniem wygląda identycznie jak w poprzedniku.

W telefonie wszystkie speedtesty i benchmarki wypadają tak jak powinny, GPS szybko wykryty, na pierwszy rzut okna wszystko wygląda dobrze. Czas na kilkudniowe testy.

Jak ktoś ma jakieś pytania co do Note4X to zapraszam do pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #xiaomi #chinskiecuda #zakupyzchin
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bez ref Note 4X
Andczej - Dzień dobry, dzień dobry! 

Dziś przyszedł do mnie Xiaomi Redmi Note 4X, ...

źródło: comment_JC8Zqg7oJmEJufrmctitz75Qxl4Gpw4q.jpg

Pobierz
  • 72
@Andczej wolał jak się bateria spisuje na tym Snapie 625, bo tak to wielkich zmian od Note 3 pro nie widzę :) a jak z tym szkłem 2.5d? Jak z folią na taki ekranik, nie odłazi na krawędziach? I jak ma się użytkowanie telefonu, bo benchmarki swoją drogą, także możesz napisać czy widzisz jakieś różnice w płynności na plus minus w codziennym uzytkowniu?
@Cinex to za kilka dni bo telefon mam od 16:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szkła nawet nie patrzę bo wiem że może być ciężko, czekam na folię ale z telefonem za tydzień się żegnam.
@Andczej: sie powtarzam:

Ale tak bez offtopu - czemu DHL? Myslisz ze ma to wiekszy sens w przypadku GB albo BG?


I szklo z wersji na mtk nie spasuje? Z zewnatrz sa chyba identyczne i pewnie czujniki i all w tym samym miejscu. Czy xiaomi #!$%@? znowu maniane z rozna budowa mtk/snp?