Wpis z mikrobloga

Trzymasz ctrl i zaznaczasz które pliki chcesz przenieść, później ctrl+c albo ctrl+x, zależy czy chcesz skopiować czy wyciąć. I ctrl+v w folderze gdzie mają być te pliki.
@gwynebleid: Masz 4500 plików, z tego muszę wybrać 1500 plików *.txt (np 215011XE.txt) do przekopiowania, i tak z 5 razy. Mam całą listę plików które trzeba przekopiować. Wolałbym to zrobić automatem, bo ręcznie to na 100% się machnę.

@ekanwro: Mógłbyś powiedzieć gdzie dokładniej mogę zadać nazwy plików do przekopiowania?

@allthethings: @Anakin_Skywalker: @kidi1: @dlugi_: Zgadzam się, ale dla małej ilości plików nie pytałbym się o
@qwedsa: znalazłem teraz u siebie (specjalnie dla ciebie)
Zapisz/pobierz nazwy do/z schowka
zapisz/odczytaj nazwy do/z plik
Musialbys sie określić na podstawie czego chcesz te swoje pliki wybierać.
@gwynebleid: @ekanwro: @allthethings: No wlasnie nazwy są bardzo różne i nie ma jednej zmiennej pliki zaczynają się od 215011XE.txt a kończą na X2Y43_U2 Więc można powiedzieć, że są bardziej losowe.

No cóż, myślałem, że jakiś polecenie w .bat dałoby radę to zrobić, wczoraj generowałem listę plików za pomocą cmd.exe, myślałem, żę i to idzie zrobić. Szkoda. Chyba pora to ręcznie przeklikać...

Dzięki za pomoc.
@ekanwro: Mam konkretną listę z nazwami plików które muszę przenieść, nie ma tam żadnej logiki/uporządkowania/czegokolwiek jak np w folderze są pliki:
AAAA1-zostawic
AAAA2-przeniesc
BBBB1-przeniesc
BBBB2-zostawic
CCCC1-zostawic
CCCC2-zostawic
DDDD1-przneisc
DDDD2-przeniesc
EEEE1-zostawic
EEEE2-zostawic

Wiec moja lsita wyglada tak
AAAA2
BBBB1
DDDD1
DDDD2
@qwedsa: Najprościej będzie chyba napisać w notepad++/arkuszu kalkulacyjnym pliku bat, który przeniesiesz pliki. Zaczynasz od napisania w arkuszu kalkulacyjnym w jednej kolumnie:

MOVE <ścieżka do katalogu gdzie są pliki>

wstawiasz nazwy plików jakie musisz przenieść

<ścieżka gdzie ma zostać przeniesiony>


Później całość przerzucasz do notepad++ żeby nie było odstępów i żebyś sobie obejrzał finalne polecenie i zapisał jako czysty txt.
Uzyj tego programiku:

http://pastebin.com/M2QL7D3U

jelsi masz zainstalowanego python przekopiuj zawartosc do pliku tekstowego np copy.py i uruchom:

python copy.py --list lista_plikow.txt src dest
gdzie:
listaplikow.txt -> wspomniana przez cibie lista plikow do skopiowania
src --> sciezka do folderu z plikami
dest -> miejsce gdzie chcesz skopiowac, jesli folder nie istnieje zostanie utworzony.