Wpis z mikrobloga

Miruny. Czy do potwora jakim jest 125cc kupować kask pelny czy szczękowy? Pełny pewnie fajniejszy na chłodne czy deszczowe dni natomiast czy w upały nie będzie gorąco?
I jeszcze jedno pytanie. Przy jakich temp. na zewnątrz jazda jest akceptowalna do rozpoczęcia sezonu i codziennych dojazdów do pracy? Chce kupić swojego pierwszego poskramiacza ale czekam na odpowiedni moment (temperatury. Jutro podobno 8st. i deszcz) i nie wiem czy to już czy jeszcze dać sobie chwile.

pozdro 600

#motocykle #bojowka125cc #125cc
  • 11
@kucma19: kolego ale w kasku szczękowym i tak powinno się jeździć z zamkniętą szczęką! Polecam jednak integralny, szczególnie jeżeli nie chcesz wydać za dużo (porządny szczękowy jest droższy niż integral).

Plusy:
- tańszy/bezpieczniejszy
- cichszy
- lżejszy

oczywiście są kaski szczękowe które też są bezpieczne, ciche itd. ale jak masz do wydania np 1000zł to dorwiesz lepszego integrala niż szczękę.
przy dobrym stroju i podgrzewanych manetkach każda temp powyżej 5 stopni. Odnośnie kasku patrz żeby był pinlock( taka wewnętrzna szybka na uszczelce) wtedy nie paruje. Mam szczękowca ale jazda z podniesioną szczęką nie zawsze jest możliwa( musi być blokada zeby na dziurze ci szczeka nie opadła zaslaniając widok) poza tym w razie gleby jakbyś miał walnąć przodem twarzy to lepiej mieć to zamknięte, ew. integrala. Dobry szczekowiec to jedynie plusy przy zakładaniu
@lukasz_: > kolego ale w kasku szczękowym i tak powinno się jeździć z zamkniętą szczęką!
Legenda głosi, że są kaski z homologacją na jazdę z otwartą szczęką ale się tym nie interesowałem to nie potwierdze na 100%.

@kucma19: Przy takich temperaturach, zeby w Twoich ciuchach motocyklowych nie było Tobie zimno. No i zeby sniegu na ulicy nie bylo ;) A jesli chodzi o kask dawaj integrala z blendą, chłopaki dobrze
@kucma19: tak jak ktoś wyżej napisał dobra szczęka będzie droższa od porównywalnego integrala. Są szczęki z homologacja pozwalającą jechać z uniesioną szczęką (np. Nolan), ale że względu na bezpieczeństwo takiej jazdy nie polecam. Z plusów szczęki to łatwiej ją założyć orazzdjąć niż integrala i np. na stacji benzynowej możesz po prostu podnieść szczękę zamiary zdejmować kask.