Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie działek i wycinki drzew. Mam domek letniskowy nieogrodzony bo jest to bliźniak. Z wszystkimi z bliźniaka dobrze żyjemy więc nie ma ogrodzenia bo jest niepotrzebne. Z tyłu za domkami jest zrobiony parking z płyt ażurowych. Po drugiej stronie drogi jest domek wycinali tam wczoraj drzewa, i złożyli to na naszej działce bez naszej wiedzy. Gadaliśmy z właścicielem drewna, nie chciał nam nawet podać swoich danych osobowych żebyśmy mogli cokolwiek z tym zrobić. Przyjechał patrol i stwierdzili że drewno jest na naszym terenie ale nie jest nasze więc nie mogą nic z tym zrobić, policjanci spisali dane od wszystkich, zrobili notatkę i odjechali. Jedyne co możemy to założyć sprawę cywilną i wtedy uzyskamy z komisariatu dane właściciela drewna. A więc pytanie brzmi. Co i jak mam zrobić żeby wszystko było poprawnie zabrane i ewentualnie szkody naprawione. Nawet nie wiem czy mam pozwać właściciela czy firmę która zajmowała się wycinką #prawo #drzewa #wycinajadrzewa #bagiety #policja
  • 8
@pawel0414 był właściciel drewna, byliśmy my, był policjant, powiedział że moja jest posesja ale nie drewno, jak zabiorę to będzie wtedy przywłaszczenie mienia
@pawel0414 do końca tygodnia, ja w tym czasie nie mogę się dostać do studni i wody puścić. Wczoraj to wycinali i nikogo nie powiadomili, dziś dostałem cynka od miejscowego że pełno pni i konarów leży u mnie na nowym parkingu
@maniok schowaj to drewno gdzieś i czekaj aż się zjawi właściciel i zażądaj dokumentu który potwierdza że to jego drewno. Nie będzie miał dokumentu więc będzie kombinował, uzyskasz w ten sposób jego dane i wystawisz mu rachunek za wynajem powierzchni twojej dzialki. Gdyby marudził to wezwanie do zapłaty przedsadowe.

Krótsza opcja to wyjeb to drzewo za siatkę i po problemie
@Maro88z będzie tego kilka-kilkanaście ton. Nie wiem tylko jak mam założyć sprawę skoro danych nie mam, policjant powiedział że oni mogą udzielić informacji dopiero jeżeli ich sąd poprosi.