Wpis z mikrobloga

@Poziokat: Wiesz co, ja póki co się przymierzam, troche powysylalem niedawno aplikacji, ale jeszcze czekam na odzew. Wejdz na pl.indeed.com i wpisz 'machine learning' w Wwie, to Ci wyskoczą, m.in. Allegro, PKO PB, Citi Bank, Google itp.

@reroute: Studiów informatycznych nie mam, sam się uczę. Chętnie bym krzyknął 5k, ale z racji braku tych studiów trochę bym się wahał. Wydaje mi się, że np. 3.5-4k netto mogłoby być raczej bezproblemowe
@Piz-dur: A jaki kierunek studiowałeś? Jak znasz dobrze ML z pytkiem to pewnie praksy na data science sie znajdą, ale raczej nie licz na Google. Tam na praksy idą ludzie z infy i z tego co kojarze to koksy. Myślę, że jeszcze Allegro przejdzie, ale banki też ciągle sie biją o studentów na PW. Łatwiej szukać praktyk w innych firmach, nietech i nie bankach, które szukają ludzi do data science, bo
@Piz-dur: a robiłeś jakiś research w tej wawie? Czy dużo jest firm z tej branży? Bo skoro masz takie podstawy i siedzisz trochę w temacie to nie widzę przeszkód by wzięli sobie juniora na przeszkolenie ale z drugiej strony nie mam zupełnego pojęcia czy firmy w pl się zajmują AI i ML. Dla mnie to już klimat zagraniczny dlatego np póki co siedzę jeszcze w business intelligence choć też chciałbym wbić