Wpis z mikrobloga

Dzisiaj +10 (w słońcu odczuwalna temperatura przynajmniej +15), także pierwsze dłuższe latanie za mną :-). Cieszy fakt, że sporo osób poczuło wiosnę w #koszalin i wyprowadziło swoje maszyny na przejażdżki :-).

Z nowymi wydechami banan nie schodził mi z mordy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest głośno, basowo i wcale nie brzmi jak #125cc. Do tego stopnia, że pod garażem zaczepił mnie facet z pytaniem ile ten potwór ma pojemności. Gdy powiedziałem mu prawdę to pozytywnie się zaskoczył i powiedział, że sam zastanawia się nad kupnem. Prawda jest taka, że na wolnych obrotach bardzo fajnie to brzmi. Powyżej 80 km/h hałas (a w zasadzie charakterystyka 125cc) jest bardziej uciążliwy. Porównanie zrobię na spokojnie w tygodniu, gdy tylko ogarnę się z remontem mieszkania i zamontuję świecę. Dla mnie zmiana warta tych 3 stówek.

Dodam też, że podczas zmiany wydechu zdjąłem dławik mechaniczny, który ograniczał trochę moc motocykla, także ogólnie lepiej się teraz zbiera. Same plusy :-) Do zobaczenia na trasie :-).

#motocykle #bojowka125cc #motocykle125
  • 18
  • Odpowiedz
@rosenbalm: Tak, na prawku kat. B. A planuję zrobić pod koniec tego sezonu, albo na początku przyszłego. Pojemność 125cc na pewno ogarniesz. Nie ma tutaj mowy o jakimś gwałtownym przyspieszeniu, na tanie i pierwsze moto to dobry start, aby sprawdzić czy się złapie bakcyla :-).
@#!$%@?: Nikt, dlatego jeżdżę na B :-P
@xetrov: Będę wdzięczny za powstrzymywanie się od takich porównań. Motocykl - moim zdaniem - zyskał wizualnie. Głównie jeżdżę
  • Odpowiedz
@szczemat a no to dobrze kojarzę. Mowilem zebys wolal jak wynik. Zrob filmik jak to brzmi. Chociaz jak mowisz ze 80kmh jest gozej niz w oryginale to troche slabo bo dosc czesto siendochodzi do takiej predkosci
  • Odpowiedz
@daczka92: Nie tyle gorzej w stosunku do oryginału. Tak samo, ale głośniej i dźwięk nie jest tak przyjemny jak to "pyrkanie" na wolnych obrotach, ale to oczywiste i wiedziałem o tym przed montażem.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Myślałem nad jej demontażem, ale w sumie chyba ją zostawię. Czasami jeżdżę nim na zlecenia fotograficzne, to idealnie tam wchodzi torba ze sprzętem i statyw ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Owszem, ale w przypadku 125cc te wypady nie są jakieś spektakularne. Raczej spokojna jazda w mieście + krótkie odcinki. Sam planuję zmianę na 600cc. Na moje potrzeby będzie ok :-).
  • Odpowiedz