Wpis z mikrobloga

Czy sa moze jakies Mireczki, ktore mieszkaja lub mialy okazje zwiedzac #islandia? Zastanawiam sie nad 4-5dniowym wypadem - czy warto leciec na tak krotko? Co warto zobaczyc w okolicach Reykjaviku? Czy jak polece sama to nie pozra mnie dzikie zwierzeta? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 19
@Fiona_Goode: Warto. Całej wyspy nie zjedziesz, ale na pewno zdążysz zobaczyć to co najważniejsze. Park narodowy Thingvellir, gejzery i wodospad Gullfoss są niedaleko siebie, to się da zrobić w jeden dzień. Jakieś 50 km od Reykjaviku są też gorące źródła, Blue Lagoon. Nie jest to tania sprawa, ale mimo wszystko polecam - ewentualnie można szukać źródeł na własną rękę. W samym Reykjaviku też jest co robić. Można na przykład zobaczyć muzeum
@Fiona_Goode: Blue Lagoon jest na maksa przereklamowane, chyba że bardzo chcesz się wykąpać w gorącym źródle

Ja bym się też przejechał na wschód, zobaczyć lodowce, pola przedlodowcowe, wodospady i plaże w okolicach Vik.
Można też zobaczyć Pingvellir, miejsce zgromadzeń średniowiecznego parlamentu.

Ja bylem 3 tygodnie i chciałbym jeszcze raz wrócić zobaczyć resztę.
4-5dniowym wypadem


@Fiona_Goode: 2 razy tyle to minimum, inaczej szkoda nerwów, bo u większości zapracowanych Polaków wystawionych na przewlekły stres jest niestety tak, że będą dużo się stresować że nie zwiedzą tego a tego. Dodaj do tego złą pogodę albo jeden dzień sraczki.

Park narodowy Thingvellir, gejzery i wodospad Gullfoss są niedaleko siebie, to się da zrobić w jeden dzień.


@Iduun: Szczerze to mam doświadczenie z tego typu wycieczkami (objedź
nie mam w tym roku opcji na dluzsze urlopy.


@Fiona_Goode: Znam to. Ja bym na twoim miejscu zmienił pracę, ale wiem że nie zawsze tak łatwo.

Osobiście wolę mieć mało kasy, niż mało czasu na wydawanie jej. Ale jak się chce wyjechać to można pół roku popracować ciężej.
@Iduun: No tam gdzie te elfy podobno można zobaczyć i jakieś krasnoludki w drzewach mieszkają, widać tylko dziuple.

Nie wiem czy miasteczko czy raczej okolice, ale podobno jakieś epickie widoki tam są.
@alfasamiec: Aaa, no jest taki park. Z tego co słyszałam to tam nie ma opłat ani przewodnika jako takiego, ale pewnie jest ktoś kto się tym opiekuje i może coś opowiedzieć.
@wersX: Mi się podobało. Wygrzałam wszystkie kości, nawet te o których istnieniu nie miałam pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Na pewno wrócę jak będę miała okazję.