Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków

Mam problem z kupcem telefonu z #allegro ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sprzedawałem LG G3s zakupiony wcześniej w Orange.
Ponieważ nigdy nie miałem potrzeby ściągania simlocka, bo od zawsze jestem w Orange, to też nie pomyślałem o sprawdzeniu tego, czy #simlock jest, a już w ogóle o podaniu informacji na ten temat. Na zdjęciach jednak zamieściłem zdjęcia pudełek i papierów z #orange, więc potencjalny kupiec w przypadku potrzeby użycia innej karty mógł zapytać o to i bym wtedy sprawdził..

Natomiast ten delikwent kupił bez jakiegokolwiek kontaktu przez kup teraz, po czym napisał wiadomość, by wysłać mu telefon za pobraniem, przy czym chciał żebym to pobranie wliczył w cenę telefonu, chociaż kwota za jaką go wystawiłem i tak już była dosyć niska. Ciekawszym jest jednak, że w opcjach wysyłki nie uwzględniłem opcji za pobraniem, ponieważ chciałem mieć pieniądze od razu u siebie. Oczywiście kontaktu z nim nie było, ani przez mail, ani sms, ani też telefonicznego. Dopiero po 3 dniach odpisał, że jednak wysłał pieniądze z doliczoną kwotą za kuriera..

No i wydawałoby się wszystko pięknie, aż tu po 2 tygodniach kupujący pisze do mnie z pretensjami, że nie poinformowałem go o simlocku, a kontakt ze mną jest utrudniony, bo nie ma mojego numeru telefonu ()
(oczywiście w opcjach allegro numer jest podany i kupujący go powinien widzieć)

podpowiedzcie, co z tym zrobić? jak ten problem rozwiązać?

a może ma jakiś Mireczek dostęp do jakiegoś darmowego programu do ściągania simlocka? (może być na priv)


#telefony
  • 15
Ponieważ nigdy nie miałem potrzeby ściągania simlocka, bo od zawsze jestem w Orange, to też nie pomyślałem o sprawdzeniu tego, czy #simlock jest, a już w ogóle o podaniu informacji na ten temat. Na zdjęciach jednak zamieściłem zdjęcia pudełek i papierów z #orange, więc potencjalny kupiec w przypadku potrzeby użycia innej karty mógł zapytać o to i bym wtedy sprawdził..

@ElDoKaNaWoLnO:
@Marcinnx: co mnie obchodzi pudelko jak kupuje telefon ?
sram na to czy jest z play plus czy innego gowna, 21 wiek wiec o simlock powinnem sie nie martwic
a skoro jest to rzadka 'przypadlosc' to powinno byc to wyraznie napisane
@Marcinnx: w sumie nic wielkiego się nie stało - jeśli nie umieściłeś informacji o simlocku a on nie spytał to jego wina. Jeśli będzie się rzucał że chce oddać telefon to ma do tego pełne prawo ale żeby uchronić się przed oszustwem załatw zwrot przez allegro żeby nie okazało się że nie masz kasy i telefonu ;)
@czerwonyziemniak: rozumiem że jako kupujący nie pytasz o ważne dla Ciebie informacje tylko bierzesz jak leci i dopiero w domu sprawdzasz? Ja kupując telefony z drugiej ręki zawsze pytam o blokadę - poświęcam minutę i nie mam później problemu.

@Marcinnx: ewentualnie możesz gościowi przelać równowartość zdjęcia locka w salonie orange - nie pamiętam ile to było, 50 albo 70 zł.
rozumiem że jako kupujący nie pytasz o ważne dla Ciebie informacje tylko bierzesz jak leci i dopiero w domu sprawdzasz? Ja kupując telefony z drugiej ręki zawsze pytam o blokadę - poświęcam minutę i nie mam później problemu.


@Vladimir_Kotkov: Nie pytam, wszystkie informacji na temat urządzenia powinny zostać zawarte w ogłoszeniu. To tak jak sprzedawanie iPhone z blokadą icloud, oczywiście nie wspominając o tym w ogłoszeniu.

Edit: Zapomniałem dodać, że jest
@ElDoKaNaWoLnO:

telefon z simlockiem jest warty mniej o cene zdjęcia tego simlocka

na OLX wystawiłem telefon za 350zł, na allegro w podobnych cenach latały telefony w tym stanie, jednak wystawiłem za 320zł

ściągnięcie simlocka kosztuje ~20zł więc myślę, że jeśli chodzi o cenę, to źle na tym nie wyszedł

jest rubryka o simlocku

no więc musiałem jej nie zauważyć, wypełniałem pobieżnie, a szczegółowe info o telefonie podałem w linku do strony