Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam dylemat moralny. Studiuję na 1 roku i mam takiego kolesia, bogatego banana, który właśnie w trakcie studiów wyjechał na jakiś trip po Europie, przed chwilą na facebook wrzucił zdjęcia z Chorwacji, kilka dni temu z Hiszpanii. Typ ogólnie chwalił się że ma w dupie te studia, i że robi sobie wycieczkę, a nie składa wypowiedzenia ze studiów tylko czeka aż go wypieprzą bo ma stypendium socjalne i przez ten cały semestr będzie je sobie ciągnął.

I tutaj mam dylemat czy go zgłaszać czy nie?

Z jednej strony to trochę konfidenctwo, bałbym się to zrobić z imienia i nazwiska więc pewnie zrobiłbym to anonimowo i jakby nie patrzeć to chyba mój znajomy bo parę razy z nim gadałem.
Z drugiej strony on oszukuje system i tak nie powinno być.

Dlatego nie wiem czy powinienem zgłaszać czy nie.
Dodaję ankiete.
#studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop

Zgłaszać typa do dziekanatu?

  • tak 57.1% (194)
  • nie 42.9% (146)

Oddanych głosów: 340

  • 21
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zgloszenie go absolutnie nic nie da, mozesz probowac, ja jestem na tak, ale nie wiem czy w ogole cofaja stypendia na podstawie 'bo ktos jest bogaty', przeciez te stypendia to zawsze byl jeden wielki rak i powinno byc to absolutnie zlikwidowane, ewentualne brane pod uwage tez wyniki w nauce
  • Odpowiedz
Z jednej strony to trochę konfidenctwo


@AnonimoweMirkoWyznania: Nigdy nie rozumiałam, dlaczego niektórzy uważają, że jak ktoś robi coś źle, to wszystko w porządku, a problem pojawia się, jak ktoś z tym chce coś zrobić lub to zgłosi. Np. ktoś się obija w pracy i robota spada na zespół, to jest ok, ale jak spróbujesz ten temat poruszyć, to Ty jesteś ten zły i Ty robisz problem. To jest jakieś totalne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @DzikiNietoperz: Muszę czytać dokładnie. Nie zauważyłem, że typ ciągnie socjalne.
Moja wina. Moja bardzo wielka wina.
Jak tak to dojedź gościa i zgłaszaj od razu, ale tak zastanawiam się, co mogą mu zrobić? Wykazał, że ma małe dochody i dostał się na studia więc nie mogą go wyrzucić w trakcie od tak, po prostu.
A te porównanie to do czego? Na jakiej podstawie kolega się zapytał? Po
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lol, co to za argument? Jeśli dostał stypendium, to nie można mu go odebrać. Podejście do studiów, że ma je w dupie nikogo nie interesuje. Jedyną opcją, żeby mu je ktoś zabrał, to jeśli pobierał już na danym etapie studiów stypendium, lub ma na dwóch kierunkach na raz (rekordzista którego poznałem brał z 3 różnych kierunków, na 3 różnych uczelniach)
  • Odpowiedz