Wpis z mikrobloga

Mirasy z #renault podpowiedzcie mi proszę gdzie szukać informacji o modyfikowaniu wbudowanego w samochód (Scenic, chyba 2014) tomtom carminat #nawigacja ? Jest jakieś forum gdzie warto się zaczepić? Ojcu skończyła się gwarancja a narzeka na wbudowaną nawigację, mnie interesuje jak podłączyć do tego ekraniku video-in (wtedy zrobię mu np. mirroring z telefonu) lub czy może da się wgrać tam jakieś fajne bajery? Szukam szukam ale przydałoby się mnie nakierować na najlepsze miejsce gdzie powinienem uderzać po informacje. Dzieki!
  • 9
@DzonyNajedzony: @RSjabber: to zależy która wersja. Tomtom czy tomtomlive? Do tego pierwszego jest tomtom Player, poszukać można na sieci. Jak jest live to nic nie da się z tym zrobić. Jedynie co to jeżeli są układy video na płytce, można sobie aktywować wejście video-in. Ale nie da się tego zrobić od tak. Należy wysłać odpowiednią ramkę can, a wcześniej trzeba mieć jeszcze aktywowana opcje w wyświetlaczu.
@ksiak: no chyba, że jesteście w stanie wywalić jakieś 1.4k PLN i pobawić się w małe lutowanie, to jest układ z Holandii który realizuje podwójne wejście video.
@ksiak: dzięki za info, myślałem, że to jakieś bardziej otwarte rozwiązanie, jakieś dodatkowe bebechy robione przez zapaleńców do zwykłego wetknięcia w puszkę dające nam video-in ewentualnie używające zamiennie wejścia z kamery cofania itp. pogrzebię jeszcze może się dokopię do czegoś ciekawego.
@ksiak: co do tomtomlive - jest to jakoś oznaczone widocznie? Jak to poznać? Z ojcem widzę się w niedzielę, z tego co kojarzę w nawigacji cośtam było o informacji o ruchu (niedostępnej) ALE w samochodzie nie ma zupełnie nigdzie ani slotu na SIM ani możliwości podłączenia się do telefonu przez wifi/bt żeby użyć sieci do pobrania danych.
@DzonyNajedzony: masz kamerę cofania? W sumie to 2014 więc tam pewnie siedzi Live. Jeżeli tak to droga trochę zamknięta. Wejście jest już używane przez kamerę i wysterowane właśnie w taki sposób o jakim wspomniałem. Jedynie co, to mógłbyś się dopiąć do sygnałów i dorobić sobie prosty układ który będzie wysyłał ramkę do wyświetlacza z instrukcją przełączenia wejścia :)

Jeżeli chodzi o rozpoznanie wersji Live, jedyna opcja, to poszukać w ustawieniach ikony