Wpis z mikrobloga

Pytanko do Mirasów co mają #radiosamochodowe i ogarniają #elektronika w #samochody zwłaszcza w temacie #audio .
Naszła mnie taka myśl, że przydało by się wymienić radio samochodowe na takie co ma możliwość podłączenia pendriva bo jak na razie to #sprzedamopla i od paru lat jeżdżę z fabrycznym radiem coś w tym stylu jak na zdjęciu (to to chyba CD500 oplowskie napęd CD nie działa).
Ale, że #cebulamotzno to może pogmerał bym sobie w bebechach tego radia i ewentualnie sklecił własny mod port USB dla odtwarzania MP3 z pendrive.

Z lutownicą jestem raczej zaznajomiony. Więc jak znajdzie się jakiś dobry Mirek który by miał wiedzę w temacie tego radia ewentualnie modów innych takich rzeczy lub jakieś ciekawe materiały (np. schematy radia z szafy kiszcz*ka) to chętnie przyjmę, posłucham rad czego szukać w radiu. Z audio elektroniki to jeszcze za wiele nie robiłem a zwłaszcza nie grzebałem w radiach.

Dziękuje pozdrawiam,
#nocnazmiana
WasylWasaty - Pytanko do Mirasów co mają #radiosamochodowe i ogarniają #elektronika w...

źródło: comment_eQ8w0S6A0wnJiH8IJTM87pwkQcK8HeVV.jpg

Pobierz
  • 13
@WasylWasaty:

może pogmerał bym sobie w bebechach tego radia i ewentualnie sklecił własny mod port USB dla odtwarzania MP3 z pendrive.


Mirku Ty nie wiesz o czym piszesz...
Nie wiem jak to się dzieje że ludziom się wydaje, że pendrive to jest takie magiczne urządzenie że jak wgrasz na nie muzykę, to wystarczy kilka kabli do głośników i będzie grało. A jak masz zdjęcia albo filmy, to może wlutujesz kilka kabli
QBA_ - @WasylWasaty: 
 może pogmerał bym sobie w bebechach tego radia i ewentualnie s...

źródło: comment_VezNTppz5DC2HcMRHrtp5HCjdGCGh9Xd.jpg

Pobierz
@Dave987654321: Te tanie to padaka. To Xiaomi gra dobrze. Są tego dwie wersje:
- pierwsza tańsza tylko z transmiterem BT.
- 2S - to samo z dołożonym mikrofonem - ja taką mam. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to ten mikrofon. Da się rozmawiać, ale musisz gadać strasznie głośno. I przydałby się choć jeden przycisk fizyczny do odbierania, bo normalnie, to jest aplikacja, która odbiera/zmienia piosenkę gdy trzepniesz telefonem. Przyciskiem byłoby
@QBA__: Jeżeli chodzi o zrobienie moda MP3, ok pendrive nie bo sterowniki spoko (z pendrive nigdy nie komunikowałem mikrokontrolera chociaż pewnie jest to możliwe) to karta sd i da radę to oprogramować bez większych kłopotów jeżeli chodzi o czytanie danych z karty. Nie mówię, że jestem nerdem i kucem ale trochę jestem.

Pokazałeś mi odtwarzacz MP3 na AVR ok to mogę Ci pokazać Komputer na bramkach logicznych w obudowie DIP...

Jeżeli
@Dave987654321: Jeżeli chodzi o port USB to nie pomyślałem nigdy o tym, że lutuje sam port i śmiga xD
Wiem, że trzeba jakoś przekonwertować sygnał cyfrowy zapisany w mp3 w analogowy. Dlatego pytam o schematy radia a nie o schematy jak zrobić mod.