@nn1upl: Astralis, Immortals oraz FaZe zapewnili sobie awans do rundy pucharowej. Wymienione drużyny wygrały 4 mecze przegrywając tylko 1. Wspomniana trójka jeszcze dzisiaj rozegra dodatkowe-decydujące mecze, żeby ustalić miejsce w grupie. Przypominam, że pierwsze miejsce w grupie gwarantuje awans do razu do półfinału. Awans do ćwierćfinału zapewnią sobie drugie i trzecie drużyny w swoich grupach.

@nn1upl: grają dogrywkę o 2 miejsce, 3 drużyny miały tyle samo punktów i taki sam stosunek zwycięstw między sobą więc zgodnie z zasadami została zarządzona dogrywka (podobno pierwszy raz się przydarzyła taka sytuacja)
@Piaer: Co to za kretyński pomysł aby o kolejności w grupie przy identycznym stosunku meczów decydowały dodatkowe mecze? Powinien rozstrzygać wszystko albo round difference, albo bezpośrednie pojedynki...
@ju_q: bardziej dodatkowe mecze pomiędzy trójką drużyn o wyłonienie zwycięzcy grupy. 2 i 3 miejsca i tak grają w ćwierćfinale, więc jakiegoś ogromnego znaczenia to nie ma
@nn1upl: myślę, że bardziej sprawiedliwe jest rozgrywanie dodatkowych meczy. Pamiętaj, że któraś z drużyn mogła przegrać np. 16:0 tylko dlatego, że pierwszą połowę rozgrywała po "gorszej" stronie.

@PanicInDetroit: Pierwszy raz grają takie dogrywki, bo inni organizatorzy w przypadku remisu biorą pod uwagę bilans rund lub bilans rund h2h - w zależności od formatu. Ale generalnie zdarzały się remisy z grupach.

bardziej dodatkowe mecze pomiędzy trójką drużyn
@ju_q: bo akurat przegrali pistoletówkę i mecz się skończył. Rozgrywa się 16 rund i koniec. Gdyby zawsze grali po 30 rund, to inna sprawa.
Zwycięzcą grupy jest Faze.

@ju_q: Umknęło mi, że mecz Faze - Astralis się już odbył. Myślałem, że dopiero będzie.

drużyna z drugiego miejsca ma lepszego seeda

To może mieć znaczenie, byłem zbyt leniwy, żeby sprawdzić drabinkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
bo akurat przegrali pistoletówkę i mecz się skończył.

@Piaer: Ale jak to przegrali? Przecież byli po tej łatwej stronie, wtf? Jak to możliwe? Powinni łatwo wszystko wygrać, skoro przeciwnicy są po gorszej stronie, wg Twojej logiki.
Case in point, że nie ma "lepszych" i "gorszych" stron i każdy może wygrać, w zależności od umiejętności, skoro przeciwnicy tej Twojej biednej drużyny potrafili wygrać pistoletówki po obu stronach, nawet tej "gorszej".
@ju_q: Byli po łatwej stronie, ale przegrali pistoletówkę - przypadek, takie są pistoletówki. I ze względu na te jedną jedyną rundę, drużynie nie było dane grać pozostałych 14 rund na tej lepszej stronie, gdzie zapewne udałoby się im ugrać więcej rund. Dlatego decyzja o awansie na podstawie RD nie jest tak sprawiedliwa jak rozgrywanie dodatkowych meczy.
przypadek, takie są pistoletówki

@Piaer: Aha. No tak. Pistoletówki to niemalże jak rzut monetą. Nic się nie liczy, przypadek, los... A może jeszcze karma?

nie jest tak sprawiedliwa jak rozgrywanie dodatkowych meczy.

@Piaer: A jeśli ten dodatkowy mecz zaczną po "gorszej" stronie, to co w tym sprawiedliwego? Fuck logik.
PS Kto ustala, która strona jest "gorsza"? To w regulaminach turniejów jest zapisane? Dasz jakiś link (może być do fanpejdża!)? Jeśli
@ju_q: Po prostu połowy w CSie nie są równe i tyle (mapy nie są przecież symetryczne, a cele obu drużyn też nie są takie same). Dodatkowo rozgrywa się mecz do momentu zdobycia przez jedną z drużyn 16 punktów, czyli nie zawsze gra się 2 połowy po 15 rund. Z powodu tych dwóch czynników nie można traktować RD jako czynnika decydującego o kolejności w grupach. Jeżeli nadal uważasz, że to głupie, to
Jeżeli nadal uważasz, że to głupie, to wytłumacz to organizatorom IEM.

@Piaer: Ale co jest głupie? Teoria o "gorszych" połowach? No jest. ESL gdzieś to coś popiera? To daj link, chętnie im odpowiem.
A ESL na IEMach przecież uznaje bilans rund przy remisach. Znów kłamiesz i się pogrążasz?
To raczej Ty im powinieneś tłumaczyć, że tak nie wolno, że są głupi i nie powinni tak robić, bo to be i fuj,
  • 0
@ju_q wszystkie moje komentarze były odpowiedzią na zadane pytanie dlaczego gra się dodatkowe mecze, a nie uwzględnia RD do rozstrzygnięcia kolejności w grupach.

@Piaer: ;D Pocieszny jesteś...
Problem jest w tym, że te swoje odpowiedzi oparłeś na zmyślonej teorii o "gorszych" stronach, a nawet nie potrafisz odpowiedzieć, która jest gorsza, dlaczego i skąd to wziąłeś, gdzie ESL czy Valve coś takiego potwierdzili...
Nikt, nigdy czegoś takiego nigdzie nie powiedział, sam to wymyśliłeś,
  • 0
@ju_q Czy twierdzisz, że uwzględnia sie RD by ustalić definitywną kolejność w grupach? To po co grali tzw. Mecze "tiebreaker"? Ustalenie kolejności w grupach było istotne, ponieważ pierwsza drużyna awansowała do półfinału, kolejne dwie do ćwierćfinału.

Mapy csgo to nie jest symetryczne boisko jak w pilce noznej. Warunki po obu stronach nie są takie same, przecież to fakt. Zastanów się dlaczego organizatorzy zmuszają drużyny do kolejnych spotkań, zamiast zaakceptować wyniki po 5
  • 0
@ju_q a co do mojego postu podsumowującego DH Las Vegas, to przyznaje Ci racje, ze pomylilem sie w opisianiu liczby debiutantów w cwiercfinalach. Jednak co do liczby debiutujących druzyn w turnieju, to wiedz, ze ja opisyalem debiutujące organizacje, a nie sklady drużyn. Fakt, ze tamto zdanie mozna bylo rozumieć dwojako, wiec nie jest dobre. O ile pamiętam HLTV w innym artykule uzywal slowa "debiutant" w takim samym kontekście jak ja