Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas planuję sobie przelewać drobnicę w BTC by "odkładać" czy po prostu leżało.
Przeglądanie tagu jest mocno męczące bo 3/4 to spam i śmieci.
Dlatego pozwolę sobie zadać kilka pytań, może jakiś dobry mirek nakieruje lub coś podpowie.

1. Gdzie najlepiej mieć portfel (najwygodniej byłoby mieć dostęp z mobile i PC dlatego myślałem o webie)
2. Czy blockchain.info oraz bitcantor.com są legitne? Porównując ceny wychodzi na to samo praktycznie wszędzie.
3. Jeśli o giełdach nie mam zielonego pojęcia, sens jest się w jakieś ładować?
4. Jakie RSSy warto dodać do obserwowanych by być na bieżąco z kryptowalutami?
mały background:
Myślę o przelewaniu średnio 50/100zł miesięcznie. Niekiedy więcej, może coś w okolicach 1k lub więcej.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 12
1. Gdzie najlepiej mieć portfel (najwygodniej byłoby mieć dostęp z mobile i PC dlatego myślałem o webie)


Unikaj portfeli webowych. Zainstaluj sobie apkę na PC i telefonie, wgraj portfel z seeda i będziesz OK. To jedyny sposób, żeby mieć pełną kontrolę nad pieniędzmi.

3. Jeśli o giełdach nie mam zielonego pojęcia, sens jest się w jakieś ładować?


Jeśli chcesz inwestować długoterminowo to ryzyko jest znacznie zmniejszone, niż gdybyś inwestował krótkoterminowo.

4. Jakie
@wytrzzeszcz: papierowy jest niewygodny, prościej mieć zwykły portfel na PC, ale koniecznie zabezpieczony hasłem. Można obserwować stan konta i czy dochodzą transakcje. Czyli taki portfel w trybie "read-only"
@le1t00:

1. Gdzie najlepiej mieć portfel


Zależy ile chcesz trzymać w BTC. Najlepiej mieć sprzętowy portfel (np trezor), masz bezpieczeństwo na podobnym poziomie z papierowym portfelem ale możesz też wygodnie przelewać na i z niego. Jeśli planujesz inwestować 100zł miesięcznie to portfel Mycelium na komórce powinien Ci wystarczyć, co nie zmienia faktu, że jeśli traktujesz Bitcoina poważnie portfel sprzętowy jest konieczny.

2. Czy blockchain.info oraz bitcantor.com są legitne? Porównując ceny wychodzi