Wpis z mikrobloga

#ksiazki

Podzieli się ktoś jakimiś tytułami, ktore was porwały tak, że doczytywaliście w każdej wolnej chwili? :D potrzebuje czegoś takiego, nie jakieś mądrości życiowe tylko czysta rozrywka, może być guilty pleasure, najlepiej fantasy, ale niekoniecznie
  • 37
  • Odpowiedz
@superloginbulwo: no to z innych czytadeł, czytam po raz pierwszy w życiu Pottery i jako, że nie oglądałem też filmów to mocno mnie wciągnęły, jestem teraz na 5. tomie. Z takiej prostej literatury to apokalipsa Z mnie wciągnęła, niby ograny temat i nic nadzwyczajnego, ale bardzo szybko mi się 3 tomy przeczytało, no i pierwsza w moim życiu space opera, która też mnie wciągnęła - Głębia Marcina Podlewskiego, czekam z
  • Odpowiedz
@Matyson: Harry Potter na zawsze zostanie moją najukochańszą książką, ale zazdroszczę, że jeszcze dwa tomy przed Tobą :) apokalipsa którego autora? Bastion był naprawdę dobry do 3/4, ale zakończenie hmmm King coś ma z tymi zakończeniami :D Silos na listę leci
  • Odpowiedz
@superloginbulwo: mi się 1Q84 podobała ale też ostatni tom sporo mniej. Kronika.. to ten sam Murakami tylko mi się wydawało, że lepszy i poruszający ciekawe tematy a 1Q84 to ostatecznie było trochę inne niż wszystkie romansidło. Ale jak ci się ta dziwność, alternatywne światy i takie tam nie podobały to raczej nie polecam.
  • Odpowiedz
@superloginbulwo: Podzielam kilka poprzednich opinii: 'Dallas 63' Stephena Kinga. Zabrałem się za to zainspirowany opiniami Mirków i tym, że wyszedł mini-serial. Książka jest genialna. Sam tytułowy motyw wydarzeń 22 listopada 1963 jest tak naprawdę wątkiem pobocznym, dzieje się tu dużo innych ciekawych rzeczy. Serial jako serial jest ok, ale chcąc rozpatrywać go pod względem wierności adaptacji to jest słabiutkio.
  • Odpowiedz
@grzybosiur: Książka głębiej opisuje wszystkie problemy i połączenia między postaciami. Niekiedy ciężko się ją czyta, bo w każdym etapie język, sposób pisania są inne. Jak czytasz to zastanawiasz się jak jeden autor mógł napisać książkę w tylu różnych stylach (przynajmniej ja tak miałam). Film jest ciekawy, ale niestety brak mu "tego czegoś".
  • Odpowiedz