Wpis z mikrobloga

No to czas zacząć zabawę :)

Słowem wstępu - klockami bawię się od 5 roku życia, od jakichś 8 lat ciut bardziej profesjonalnie.
Przez te lata zbudowałem trochę modeli, te warte uwagi postaram się sukcesywnie pod ten tag wrzucać (razem z krótkim opisem). To co się tutaj również pojawi to będą tak zwane zdjęcia WIP (Work In Progress) pokazujące jak zmienia się model (oraz pomysły co ma mieć w środku) w trakcie procesu budowy. Aktualnie mam na warsztacie MANa TGX w wersji 10x4 oraz dwa inne modele, będące ładowarkami kopalnianymi (jedna w pełni działająca, druga będąca typowym półkownikiem).
Duża częśc opisów które tu będę wrzucał pokrywa się z tymi na forach LUGPolu i Zbudujmy.to (gdzie też można się zapoznać z ich pełnymi opisami). Można powiedzieć że zajmuję się modelarstwem, wykorzystując materiał jakim są klocki LEGO (i przez to narzucam sam sobie ograniczenia, bo w żaden sposób nie modyfikuję gotowych elementów).

A zacznijmy może od ładowarki Volvo L250G, do której mam zrobiony bardzo ładny przekrój (i nieco mniej udany rysunek techniczny, bo wkradła się lekka perspektywa :D)

Model powstał we wrześniu 2014 roku. Zbudowałem go od zera w ciągu 5 dni, bez żadnego domawiania klocków w trakcie budowania (ale łyżkę zamówiłem dużo wcześniej i czekała na swój dzień).
Na początku budowania byłem święcie przekonany że za kabiną będę miał masę miejsca, więc spokojnie zmieszczą się tam wieże IR, akumulatorek i kable od świateł. Po dokładnym przestudiowaniu rysunków oraz zweryfikowania ich z gotową ramą okazało się że miejsca jest... mało. Nawet bardzo. Model nie ma świateł, bo nie było po prostu miejsca na przewody, a te od wież i silników są poupychane w różnych dziwnych miejscach.
Model waży 1,6kg i jest napędzany przez jeden silnik PF L, z redukcją 1:3 w zwolnicach. Jest przez to szybki, a żeby nad nim zapanować do jazdy używam pilota z regulacją prędkości. Oprócz niego w modelu są jeszcze trzy silniki, odpowiedzialne za ruch łyżki oraz skręt.

A wygląda tak:

#longerowemodele #lego #modelarstwo

Zrobiłem też mirkolistę longerowemodele
M_longer - No to czas zacząć zabawę :)

Słowem wstępu - klockami bawię się od 5 rok...

źródło: comment_FNrRBsPccAaPNRR3aYBCBQ5EdypkHoxr.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (77)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @No25 @daaniel121 @Basteq @epi @MateuszZ89 @Cult_Of_Slaanesh @pug_in_stug @Unen @lewymaro @MilFun @wogx @AdiutantMaciej @Panbiedeusz @palkens @kubson1117 @saperczyk @UltimaThule @spontan1 @Kris515 @
  • Odpowiedz
  • 1
@M_longer zamawiasz hmm... Jak to wygląda gdy chcę się samemu zrobić taki model? Zamawiasz jakiś zestaw i łączysz czy zamawiasz zestaw różnych klocków?
  • Odpowiedz
@M_longer:

Pierwsza reakcja - gościu WTF, zbudowałeś koparke z klocków lego i sie jarasz? Co to ma do tagu modelarstwo?

Po przeczytaniu - o #!$%@?łe ale to nie jest żaden zestaw tylko home-made z zestawów do custom buildingu xD Szacunek ludzi ulicy!
  • Odpowiedz
@PullUp_or_ShutUp: Dłuższy opis to ja wam wrzucę jutro, bo za niedługo się do pracy zbieram. Co do programu, model wirtualny powstał wstępnie w LEGO Digital Designer, dokończyłem go LDraw. Przekrój widoczny wyżej zrobił mój znajomy, wykorzystując POVRay. Ale dopiero od niedawna wspomagam się LDrawem przy budowaniu (porównuję to co zbudowałem z rysunkami technicznymi).

@w_szafa: Pierwsze wrażenie bywa mylne ;) Tak poza tym to jest ładowarka :P
I nie
  • Odpowiedz
  • 0
@M_longer tak cały. Poproszę długi. Tez uwielbiam lego. Zawsze chciałem jakis technic ale jakoś tak nie wyszło:(
Uwielbiam tez budownictwo a właśnie w lego można sie pobawić.
Bardzo mnie zaciekawił temat, że można takie cudo samemo ogarnąć. Wszystkie gearboxy wyglądają niesamowicie i jeszcZe ta swiadomosc że samemo to się ogarnęło żeby działało tak jak trzeba.
  • Odpowiedz