Wpis z mikrobloga

Jestem zaskoczony. Od 1 marca klienci NEST BANKU (dawniej Smart Bank), będą mogli korzystać z... Android Paya, czyli płatności za pomocą telefonu w ramach tej platformy właśnie.
Wychodzi więc na to, że jeden z najmłodszych banków, i jednocześnie jedyny albo prawie jedyny (chyba jeden z dwóch) bezwarunkowo bezpłatny bank, szybciej wprowadzi płatności zbliżeniowe (poza operatorskim shitem, który odchodzi do lamusa z powodu swojej nieefektywności) od banku, który uważa się za jeden z najnowocześniejszych, a który kiedyś (dawno dawno temu) rzeczywiście taki był.

Nest Bank, wprowadza NAGLE, od 1 marca.
A mBank... przymierza się od dawna i wprowadzi... wkrótce... wkrótce... wkrótce...
#nestbank #androidpay #smartbank #banksmart #banki #nfc #bekazmbanku #mbank
  • 17
Bank udostępnia Klientom posiadającym kartę debetową lub kredytową VISA lub V PAY, wydaną do dowolnego rachunku prowadzonego w Banku, możliwość dokonywania bez opłat płatności kartami mobilnymi utworzonymi w aplikacjach płatniczych.

Od dnia 1 marca 2017 roku Klienci Nest Banku mogą dodawać swoje karty do aplikacji Android Pay, tworząc tzw. karty mobilne i dokonywać za pomocą urządzenia (np. telefonu), w którym taka karta została utworzona, transakcji w punktach sprzedaży wyposażonych w czytniki zbliżeniowe
@Papasanbaba ah, szkoda. To rzadko się zdarza, bo to w znacznej większości low endow jest (takich za ok. 450-550 zł. Poniżej jest zlom-end, bo telefon z androidem i <1 GB RAM to jest... Złom.
Aczkolwiek, się zdarza. Np. W xiaomi (powód dla którego go nie kupiłem) :/
@MichaelT128 pytanie tylko czy kogoś to obchodzi? Nfc nie jest na tyle nowa technologia. Niektóre banki mają ja od długiego czasu. Ja osobiście korzystam z Millennium, który ma ledwie ok. 3 miesiące bodajże. A który bardzo długo mówił o wdrożeniu. Tak naprawdę, mBank po raz kolejny zaspal. I jest to żenujące. :D
@SuperBulwa yup, to by się bardzo przydało :/
Ale... To jeszcze większa kompromitacja dla banków, które nfc nie mają. Bank, który nie ma podstawowej funkcjonalności (czyli tych właśnie przelewów), szybciej wprowadził nfc. Kpina z mBanku :D
@Clear dodalem do mojego opo3 nie moge sie doczekac pierwszego uzycia, polecam nest bank, zalozylem jeszcze jak nazywal się smart, i na zwyklym oszczednosciowym mam procent jak na lokacie 2,2 do 50k.