Wpis z mikrobloga

Mirki! Nie znam się kompletnie na rolkach, a nie chciałbym utopić kasy. Waga 95, wzrost 194, rozmiar buta 45-46 - 29.5cm. Jaza typowo po chodnikach, nie mam żadnych równych nawierzchni w okolicy, poza skateparkiem ale i tak raczej nie będę próbował nic na nim kombinować. Może macie link do jakiegoś faqa? Jakie rolki wybrać?
#rolki #sport #ruszajsiezwykopem
  • 37
  • Odpowiedz
@abdonaty: przy takiej masie (sam tyle ważę i mierzę) zwykłe rekreacyjne rolki na miękkich kółkach mogą ci nie pasować bo będą słabo trzymać stopę. Jak będziesz szukał to coś z kółkami o twardości >84A.
Ale najważniejsze pytanie to ile masz kasy, 300? 500? 1000? tutaj 200zł różnicy to zupełnie inna klasa sprzętu
  • Odpowiedz
@abdonaty: Ja też miałem 400 zł do wydania ale przekonało mnie to, że w sumie rolki kupuje się na "całe życie" i ostatecznie kupiłem polecane Seby FRX80. Zabolało ale teraz nie żałuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@abdonaty: moje pierwsze rolki (nie licząc jazdy za dzieciaka) to seba fr2, jestem zadowolony. Mam je od roku i od tego czasu się uczę jeździć. Poprzedni sezon był spoko, teraz też chyba będzie :D
  • Odpowiedz
@abdonaty: ja jeżdżę w powerslide metropolis, przesiadłem się na nie z jakiś k2 fitnessowych. Kupiłem za 650zł, czy jestem zadowolony, trudno stwierdzić, za mało jeżdże i miałem z nimi kilka problemów ale to głównie z mojej głupoty. Na pewno mogę powiedzieć że kółka są super 80mm 84A, odpowiednio twarde, prędkości sensowne. Fabryczny liner też dobry. Jedyną rzeczą którą miałem wymienić ale mi się nie chce to sznurówki ;)
Tak jak
  • Odpowiedz
@EndriuGolara: ogólnie po jeździe waveboardem mam trochę strach przed prędkością, jak raz źle się przechyliłem to po upadku 4 dni prawie nie chodziłem tak miałem tyłek i udo obite więc celuję raczej chyba w swobodną, relaksującą jazdę
  • Odpowiedz