Wpis z mikrobloga

chyba nie czytaliście dokładnie tego wątku: zaproszeń do pbc nie ma i prawdopodobnie nie będzie! pisał o tym właściciel tej prywatnej biblioteki cyfrowej więc raczej nie ma na co liczyć... pozostają warezy, gryzoń i...wymiana plików ewentualnie wspólne zakupy: czasem można wyłapać w promocjach naprawdę korzystne cenowo pozycje a przy koleżeńskim kupnie książka wyjdzie za grosze! a wracając do pcb to chyba nikogo nie powinno dziwić, że bronią się przed upublicznieniem swoich zasobów
A jak usunąć te cholerne znaki wodne - bo mam kilka fajnych pozycji, ale boję się wstawiać (na razie i tak nie mam gdzie, ale jak już się uspokoi i będzie gdzie).
Rozyk, zalezy jakie. Najprościej wyedytować poprzez Calibre w pliku epub lub azw3 i na pierwszych stronach powinieneś znaleźć ciąg znaków . nie pomylisz z niczym. Potem zaznaczasz i funkcja znajdź/zastąp i zastępujesz czym chcesz ;). Inna metoda to konwersja do rtf i z powrotem. Czasami rozwala sie formatowanie w tej metodzie, ale jest skuteczna.
Ten ciąg znaków może być na kilku stronach ( również zawierających jpg) ale funkcja zastąp wszystko powinna pomóc.Warto tez pliki jpg zamienić na te z internetu. Mogą mieć ukryte kodowanie. Generalnie do końca nie wiadomo czy plik jest na pewno całkowicie czysty :)
jak to dobrze że tak szybko można znaleźć takie centra reakcji na niszowe zdarzenia ... albo wcale nie niszowe ? ... regularnie korzystałem z ebook4me i wcześniejszych ...
@Rozyk: a gdzie byś wstawił, jeśli można spytać?
... i przy okazji: TXT jeszcze mocniej usuwa format niż RTF. Wystarczy wkleić i ponownie skopiować. Potem dziwne ciągi znaków można znaleźć przez poprawianie błędów (Word: F7). ...
@Rozyk: nie używaj calibre do usuwania znaków wodnych bo spaprasz plik. Możesz w calibre najwyżej podejrzeć jak wygląda znak wodny (zmień kolor tła na ciemny szary) - znaki wodne będą się pięknie świecić na biało jak lampki na choince. Do ich usunięcia użyj programu Sigil. Pozwala on też pięknie edytować tekst i wprowadzać inne zmiany. Sigil jest łatwy w obsłudze - szybko załapiesz o co biega