Wpis z mikrobloga

Darmowy prąd i kopanie BTC.
Mam poważne pytanie do znawców tematu.Od niedawna zacząłem interesować się BTC i innymi kryptowalutami.Jestem kompletnie zafascynowany tą technologią i wróżę jej świetlaną przyszłość.Na codzień prowadzę dość poważne przedsiębiorstwo na skalę krajową i mam dostęp do ogromnego rynku odpadów biologicznych ,a więc jestem w stanie bardzo szybko wybudować generator prądu o mocy 1MW.Czy w takim przypadku byłbym konkurencyjny gdybym za własny "darmowy" prąd zaczął kopać BTC?Czy gra jest warta świeczki?
Może znajdzie się ktoś z fachową wiedzą i pomoże mi całość policzyć?
Nie jestem żadnym trollem.Moje zapytanie jest realnym pomysłem.
#bitcoin
  • 65
Generator pradu ( ͡° ͜ʖ ͡°) tez mam taki u sasiada na dzialce, wystarczy kabelek do skrzyneczki podpiac ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
są klakulatory co na wejściu przyjmują moc koparki (specjalizowanych układów raczej niż PC) a na wyściu podają ile prób "złamania" (nie jestem teraz pewien) jest podejmowanych, jak trafi to boom mamy BTC
z uwagi że nie da się teraz tego liczyć w pojedynkę jak nie jesteś #!$%@? chinami, to organizujemy się w pool-e kolejne słowo klucz.

I tak policz koszt inwestycji i uwzględnij że sprzęt się zużywa tak sprzetowo jak i trudnosć
i wróżę jej świetlaną

co do tego nie ma duskusji, bitcoin jest pierwszą najważniejszą walutą, a kryptowaluty to przyszłość płatności, która w ciągu kilkudziesięciu lat wyprze stare formy płatności, więc inwestycja w nie jest solidniejsza niż inwestycja w państwowe emerytury, bo z bitcoinów skorzystasz na całym świecie.

@szafki: w temacie inwestycji to liczy siię dywersyfikacja, tak ze 100 000, milion, spokojnie możesz zainwestować w bitcoiny bez ryzyka, a w jaki sposób
Jak widzę większość to jednak idioci. Jestem trochę starszy od was i coś tam w życiu już zbudowałem. Biogazownia o mocy 1 MW jest dla mnie jak najbardziej realnym celem. Zastanawiam się jedynie jak wykorzystać wygenerowany prąd?
@wytrzzeszcz: Też tego nie wiem.Nie chcę się pytać moich klientów(biogazownie) do których oddaje całymi ciężarówkami odpady bo zaczną się bać konkurencji.Nie wiem czy wytworzony we własnej biogazowni prąd można w całości wykorzystać na własne cele?
@szafki: byłoby to bardzo opłacalny jakbyś kopał tylko bitcoiny albo świadczył inne usługi kolokacyjne w zamian za bitcoiny bez ujawniania się publicznie z profilem działalności robiąc to pod przykrywą ogrzewania do legalnej dzialalności, a jak kontrol przyjdzie to "a ja tu mam tylko takie nowoczesne ogrzewanie"
@szafki: nie ujawniaj że produkujesz prąd, udawać że to tylko ogrzewanie, a że tam jakieś agregaty i kable to tylko po to żeby przesłać energię do radiatora.... a kontrol jeden z drugim zasraniec nawet nie wie co to bitcoiny
@heliodorgi: ja bym jednak polecał @szafki: by sprawdził te problemy jakie wymieniłem
1. wzrost trudności kopania
2. Koszt i dostępność sprzętu (czasem lecą w #!$%@? i zanim wyślą to nie ma sensu już na tym kopać)
3. Jak jest z produkcją prądu
4. Jak zagospodarować ciepło z serwerowni
5. jak to rozliczyć w podatkach by go nie udupił ktoś
6. do jakiego poola się dołączyć
I po sprawdzeniu zrobić full
@wytrzzeszcz:
1. nie ma znaczenia, bo dla wszystkich rośnie tak samo, czym większa trudność, tym większa wartość btc
2. to tylko kwestia efektywności, w najgorszym razie zostanie z dużą ilością sprzętu który można sprzedać lub wynająć do łamania haseł i też na tym zarobić btc
3. nie ma produkować prądu, tylko zrobić ogrzewanie na biomasę, a agregat akumulatorownia, serwerownia i bloki wodne będą tylko przekazywać energię z biomasy do grzejników na
@szafki: Nie czytałem powyższej dyskusji, bo po kilku postach mi się odechciało. Przepraszam, jeśli jednak po kimś powtarzam.

Nie opłaca się. Cena BTC w Polsce jest niższa niż ilość prądu do jego wykopania. W Chinach masz kilka razy tańszy prąd (chyba ponad 3) . Jeśli więc masz "darmowy" prąd to go sprzedawaj i za to kupuj BTC, wyjdzie dużo taniej a i pominiesz ogromny koszt inwestycji w sprzęt do kopania.

Chyba