Wpis z mikrobloga

Siema mirki, nie wiem czy było, ale chyba nie.

Szykuje się pierwsza oficjalna książka #metro2033 z akcją w Warszawie.

Premiera ponoć w marcu.

Moje wrażenia? Jestem sceptyczny. Nie czytałem co prawda nic oprócz trylogii Głuchowskiego i wrocławskich książek "Otchłań" i "Wieża" (które były świetne imho), no ale liczę, że autor da radę. Mierzi trochę kalka z Wrocławia "Nowy Watykan" i mapa będąca kopią tych znanych z wcześniejszych książek.

Książka będzie raczej kanoniczna i wierna uniwersum, ale może to i dobrze. Co sądzicie?
Hahazard - Siema mirki, nie wiem czy było, ale chyba nie.

Szykuje się pierwsza ofi...

źródło: comment_3Q29MnfToxQ6Ct3mozUPawpE6hbEypAU.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Hahazard: I tak to kupię ;-) Może dodadzą jakieś połączenia z bunkrami/kanałami/piwnicami. Jakieś średniowieczne tajne lochy i tajną sieć poradzieckich schronów przeciwatomowych. Może jeszcze sieć wyrzutni rakietowych/ przeciwrakietowych z czasów zimnej wojny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
schrony pod PKiN


@Hahazard: coś tak czułem: "Najciekawsza jest zamurowana bocznica z peronem, którą ostatni raz przyjechał z Moskwy Breżniew. Z peronu jest winda do atelier dla vipów przy sali kongresowej. Co ciekawe ta bocznica nie jest połączona z linią średnicowa, tylko z tajnym tunelem pod Wisłą przygotowanym na inwazje wojsk układu warszawskiego na zachód. Podobno tunel jest w układzie czterotorowym i zaczyna się w Brześciu. ~Jakowlew " ( ͡º
  • Odpowiedz