Wpis z mikrobloga

Myślałem żeby odwiedzić Ukrainę i mam kilka pytań.

Lwów czy Kijów?
Pociąg czy samolot, a może autokar?
Jaki orientacyjny koszt takiego wypadu weekendowego? Ile za nocleg to "dobra cena"?

Gdzie najlepsze życie nocne i czy to prawda że Ukrainki są bardziej otwarte i często same przejmują inicjatywę?
Jakieś kluby godne polecenia?

Jakiś Mirek się może podzielić jakimiś ciekawostkami?

Wyjazd ma mieć charakter czysto rozrywkowy. Zwiedzanie to jedynie "dodatek", ważniejsze będzie życie nocne. :)

#ukraina #lwow #kijow #podrozujzwykopem
  • 15
@LurkerEmigrant jak Lwów to przejdź koniecznie granicę pieszo, a za granicą masz tanie busiki prosto do Lwowa.
Jak Kijów to podobna historia, ale najlepiej pociągiem. świetna sprawa.
Osobiście polecam bardziej Kijów. Przynajmniej ja się tam lepiej bawiłam. Jeżeli chodzi o koszt noclegu no to zależy jaki standard cię interesuje
@LurkerEmigrant: Koniecznie jedź pociągiem, z Przemyśla odjeżdża tani nowoczesny pociąg jadący do Kijowa przez Lwów. Za bilet do Lwowa płaciłem 5 euro. Odprawa graniczna odbywa się w jadącym pociągu. Szybko, sprawnie, schludnie i wifi na pokładzie :p
@kozi: To pociąg jeździ całe wieki - 14 wyjazd z przemysla, 23 prawie przyjazd do Kijowa i pewnie tam opoznienia wieksze niz u nas. Wole jednak autem, zwłaszcza, że do Przemyśla dojade autem i gdzie go zostawie?
@GanjaBoy2004: Jak według Ciebie szybciej drogą lądową będzie przejechać 650 km z Przemyśla do Kijowa? Pociąg jedzie 8 godzin, biorąc pod uwagę inną strefe czasową