Wpis z mikrobloga

Coś dla prawdziwych simracerów z rodowodem #pdk
O tym czym się różni Direct Drive od zwykłej kierownicy do gier i ile kosztuje taki sprzęt: http://www.f1simulatormaniac.com/formula-1-2017/direct-drive-wheel-vs-standard-steering-wheel/


Jeśli któryś z mirków z #acleague również posiada taki sprzęt, zapraszamy do pochwalenia się fotkami na naszym forum w temacie "pokaż jak grasz": http://irg-world.com/thread/515/13
#simracing #assettocorsa #irgworld #rfactor2 #iracing
IRG-WORLD - Coś dla prawdziwych simracerów z rodowodem #pdk
O tym czym się różni Dir...

źródło: comment_faIBR9H4XUSXi1K07IzX1TlIzx3BFWZw.jpg

Pobierz
  • 10
@IRG-WORLD: Ostatnio czytałem o tym i oglądałem jakieś filmy. Ogólnie to jest super rozwiązanie tylko osobiście nie wiem jak jest z tą mocą silnika. Często widzę jak ludzie proponują ustawienia FFB po 30-50% nawet przy słabych bazach jak T300, g27 etc Tutaj mamy już ogromne wartości, do tego przenoszone bezpośrednio z silnika bez żadnych pośredników. Jakie to ma odniesienie do prawdziwych aut?

Sam servo motor kosztuje w tysiącach złotych, a do
@adakar co to ma wspólnego z moim postem?

Liczyłem raczej na odpowiedź co daje zastosowanie tak mocnego silnika i jakie to ma odniesienie do prawdziwego auta.
To, że talent, wiedza i doświadczenie jest ważniejsze niż sprzęt to chyba oczywistość.
Bo zacząłeś pić o kasie za DD i cały osprzęt i dwóch obranych drogach , czyli "niedzielne pojeżdzawki" vs. profi race driver/race team do symulacji.
Dla mnie dawniej szczytem był T500. Nie myślałem nawet o DD, nie chciałem nawet wiedzieć do końca czym jest OSW, bo ... po co.

To troche jak masz 200 konne auto, ale wiesz, że można kupić 300 czy 500 konne. A taki Veyron ma 1000 KM.

Ok,
@adakar Może to tak zabrzmiało. Nie chciałem pić do tego, to raczej tylko takie spostrzeżenie. Nie pisałem nic o tym, że trzeba być idiota żeby sobie kupić zestaw DD na niedzielne przejażdżki ;) Jako osoby które wiążą z tym przyszłość miałem na myśli także pozytywnych zapaleńców, dla których simrancing to hobby na całe życie. Tym bardziej, że nawet na stronie Leo opisywane jest jako sprzęt do zastosowań profesjonalnych. Bardziej to jest podziw
Chodziło mi o to jak bardzo różni się odwzorowanie rzeczywistości pomiędzy zwykłym kółkiem za około 1000-2000 pln, a DD. Czy to jest faktycznie taki przeskok jakościowo?

@scooby666:

Wg. nas, to zależy do jakich gier / tytułów, zamierza się używać tego sprzętu.
W prostsze gry typu simcade nie warto inwestować.

Powyższy sprzęt produkowany jest z ukierunkowaniem na komercyjnego / profesjonalnego klienta z zastosowaniem przy budowie profesjonalnych symulatorów opartych o najbardziej zaawansowany soft