Wpis z mikrobloga

Przemierzam się do zakupu pierwszego samochodu. Moje jedyne doświadczenia z motoryzacją były podczas kursu prawa jazdy.

Chciałbym przeznaczyć na zakup do 25tys. PLN. Szukam niewielkiego auta do jazdy po mieście.
Podoba mi się Volkswagen Polo i z opinii w internecie wynika, że to porządne auto z dużą dostępnością.
Głównie jednak są to egzemplarze sprowadzane z Niemiec. Stąd moje obawy jak duże w takim przypadku jest ryzyko trafienia na zajeżdżony szrot? Oczywiście przed zakupem skorzystałbym z pomocy kogoś kto fachowym okiem by się przyjrzał wybranemu egzemplarzowi, ale jednak zawsze jakieś ryzyko jest.

Polo będzie OK, czy może są jakieś inne ciekawe propozyje w tej cenie?
#motoryzacja #samochody
  • 8
@mmmz: polo to spoko auto, tanie w eksploatacji ale można trafić na felerny egzemplarz. Zreszta w każdym modelu jest duża szansa na szrot, tym bardziej gdy nie znasz sie na samochodach. Protip jest taki, żeby nie wierzyć w okazje - te owszem zdarzają sie, ale bardzo rzadko.
Osobiście polecam auta ze stajni Toyota, dobre blachy i niezawodne, tylko części sa droższe niz te do niemieckich samochodów. Jak dobrze jeździło Ci sie
@veranoo: Chyba aż tak źle nie powinno być.
Jak liczyłem na jakiś kalkulatorach w necie, to było kilka ofert z przedziału 1600-2000 zl. Chyba, że o czymś nie wiem :).

@Toniezarzutka: Akurat Kia Rio jeździłem