Wpis z mikrobloga

Mirki czy to możliwe że perfum po około dwóch latach po zakupie, stracił swoje walory zapachowe? Kupiłem go kiedy wchodził do sprzedaży w perfumerii na lotnisku w Anglii. Ostatnio kolega przy zakupie jakiegoś swojego zakupu, dostał trzy próbki, w tym jedną mojego, więc mi ją dał. Dziś psikając się próbką poczułem wszystkie wonie które gdzieś po drodze chyba odparowała. Tak jakby w perfumie zostało więcej alkoholu niż dodatków.
#pytanie #perfumy
Camarde - Mirki czy to możliwe że perfum po około dwóch latach po zakupie, stracił sw...

źródło: comment_NKppIQubpXic3C7pA1ydPBGo1MduroJW.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@prezess123123: Perfumy używane były, tylko po prostu nie codziennie. Temperatura może w lato była wyższa i w sumie trzymałem je na szafce, więc może coś się im stało. Szkoda bo dopiero dziś znów poczułem dlaczego je kiedyś kupiłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Camarde: nie powinny się zmienić (po to jest alkohol), ale jeśli kupowałeś je dawno, to być może teraz dostałeś perfumy po reformulacji. Dior Sauvage miał reformulację w zeszłym roku. Poza tym upewnij się, czy oba perfumy to ten sam typ, czyli EDT/EDP. EDT (woda toaletowa) ma mniej ekstraktu niż EDP (woda perfumowana).
  • Odpowiedz
  • 0
@dGustator: obydwie sztuki edt. Reformulacja to modyfikacja zapachu? Może rzeczywiście, ale różnica jest naprawdę duża. Mam też wrażenie że ten starszy kiedyś nie był taki "mocny" jak teraz. Może trzeba było wstrząsać przed użyciem?
  • Odpowiedz
@Camarde: reformulacja to modyfkacja formuły, czasami zamienia się drogie składniki naturalne na ich sztuczne i tańsze odpowiedniki. Teoretycznie nie zmiana zapachu jest tutaj efektem niepożądanym, ale z reguły jest wyczuwalna
  • Odpowiedz
@Camarde: @Molu: molu chodziło pewnie o korek, gdy go obracasz o ok 90 stopni w obojętnie którą stronę to zaczyna się unosić i po dalszym przekręceniu "wskakuje" na pozycje o 180 stopni od początku kręcenia, oczywiście na butelce nie na próbce
  • Odpowiedz
  • 1
@Molu: @dGustator: to pozostaje pójść do perfumerii i spróbować jak próbka pachnie. Bo jeśli jak próbka to po skończeniu mogę kupować. W innym wypadku muszę szukać kolejnego zapachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki.
  • Odpowiedz