Wpis z mikrobloga

Parę pytań do #pcmasterrace

1. Wyczytałem przed chwilą na wykopie taki wklejony komentarz "nvidia sucks at dx12". Czemu tak jest?

2. Czy coś wskazuje na to, że Nvidia dorówna albo doścignie pod tym względem (dx12) AMD?

3. Czy dużo współczesnych gier i programów korzysta z wielu rdzeni i wątków? Czy może nadal dominują gry, które wykorzystują jeden mocny rdzeń?

Ciągle mam wiele wątpliwości i z dnia na dzień co raz większy burdel w głowie. Nie wiem co kupić czy Intel+Nvidia, czy Amd+Amd, czy może inna konfiguracja. Masakra.
  • 17
@mroz3: Dużo osób poleca, może nawet większość. Sam mam kompa od 2009 w konfiguracji amd+amd i nie jestem jakoś specjalnie zadowolony, ale ludzie piszą zaczekaj na Ryzeny i Polaris...

Znasz może odpowiedź na pytanie 1,2,3?
@Ozymandias-BB: Poczekaj na nowe procki. Kiedy składasz?
1)/2) https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4n85e9/not_being_a_fanboy_but_i_need_help_understanding/ Komć gościa OrSpeeder wyjaśnia.
3) Coraz więcej gier z tego korzysta. 2/2 to przeszłość, 2/4 długo nie pożyją, 4/4 to minimum. Pooglądaj sobie testy i5 vs i7. W GTA V nie, ale BF1, AC:S, Wiesiek 3, ROTR.
No i fajnie jest nie musieć zamykać przeglądarki gdy grasz xD
@Januszek_z_Koluszek123: Dzięki kolego. Tylko nie bardzo rozumiem ten komentarz OrSpeeder.

Rozchodzi się o Async Compute, tylko czy to kwestia hardware czy sterowników?

Czy kupując jakiegoś GTX np 1060, 1070 jest szansa że poprawi się sytuacja z grami DX12? Czy dopiero z nową generacją GTX to naprawią.
@Ozymandias-BB: To jest właśnie hardware, ale zależy od implementacji. Doom? No zajebiście dla AMD. ROTR? Tu implementacja DX12 była bardziej Nvidia friendly ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co wiem to dopiero Volta ma te rzeczy załatać. Tak czy inaczej między Maxwellem a Pascalem jest przepaść wydajnościowa w nowszym API załatwiona głównie brutalną siłą i Mhz.
A na sterowniki od Nv to ty nie licz xDDD One
@Januszek_z_Koluszek123: Dzięki za wytłumaczenie!

Kupuje na lata, ale z tym czekaniem to jest tak, że miałem kupić kompa w okolicach listopada i ludzie pisali, zaczekaj jeszcze trochę bo w pierwszym tygodniu stycznia będzie premiera Kaby Lake i Ryzen. Już się zbliża marzec a ja nadal siedzie na swoim złomie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ehhh 1st world problems.
@Ozymandias-BB: No wiem, wiem. Czekać można całe życie xD Na nowe procki jednak koniecznie poczekaj bo z tego co wyciekło będą bardzo dobre. No to pierwszy taki raz od... 6 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na wccftech i videokardz są całe premierowe prezentacje od AMD już, więc polecam xD
Za 1000-1100? zł powinieneś dostać procka 6/12 do tego płytka za 450 pod OC, którego się przy okazji
@Ozymandias-BB: Daj spokój z tym czekaniem, też tak miałem, że czekałem, czekałem, a w końcu powiedziałem dość. I co? I już od roku przechodzę sobie gry, których wcześniej sobie odmawiałem, bo siedziałem na gównolaptopie. Nigdy nie będzie idealny moment na zakupy, bo zawsze zaraz będzie premiera czegoś nowego czy tak jak teraz przykładowe RAMy i inne części poszybowały do góry. Czekać można do usranej śmierci.

Ja też się zbierałem z pół