Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze: to chyba bardzie budowa maszyn niż budownictwo, mógłbym nie ogarnąć zawiłości :) ale dzięki anyway. @flager: estakada pod suwnice brzmi naprawdę spoko :) @Naciass: trafiłeś z tym browarem :D tylko poza paroma instalacjami to może się nie różnić od zwykłej hali, tak czy siak, poszukam informacji na ten temat, fajnie by było o tym pisać. Dzięki za pomoc :)
@bartas_miszcz: Komin, maszt, strop zespolony, silos, hangar, wiata stadionu, przekrycie dworca, konstrukcja wsporcza linii cieplowniczej nad przeszkoda, hala marketu z uzyciem kratownic i blachownic, zadaszenie stacji benzynowej albo dworca w Twoim miescie na podstawie zdjec, wieza kosciola albo dach wielospadowy. Mnostwo mozliwosci. Bralbym cos w miare przystepnego, zeby sie nie narobic obliczeniowo, a zrzuty z modelu analitycznego i wykonawczego robily dobre wrazenie. Gdybym teraz mial wybierac temat dla siebie, bralbym cos
@PurpleHaze: przyznaję rację :P @bicz: od konstrukcji mostowych raczej będę trzymał się z dala :P nie moja bajka. @flager: dobry pomysł, jedynie zastanawiam się czy moje progi :P chciałbym zrobić coś w miarę najdokładniej, kierując się w stronę, mało ale wyczerpać temat. @skethoo: Nie mógłbym się zgodzić bardziej, jestem właśnie w trakcie poszukiwań czegoś o wystarczająco dużej dokumentacji :) jeszcze dużo czasu, bo do połowy marca mam wybrać
Nie mógłbym się zgodzić bardziej, jestem właśnie w trakcie poszukiwań czegoś o wystarczająco dużej dokumentacji :) jeszcze dużo czasu, bo do połowy marca mam wybrać temat. Myślę że większe wrażenie zrobi praca wyczerpująca swój temat, niż taka "innowacja"


@bartas_miszcz: Praca inżynierska lub magisterska w formie "standardowego" projektu jest o tyle lepsza, że to może być coś z czym spotkasz się w swojej pracy. Niewiele osób zaczyna pracę od robienia innowacyjnych rzeczy
Dynamiki raczej nikt w takim obiekcie od ciebie nie będzie wymagał.


@bartas_miszcz: Doprecyzuję. Na twoim etapie edukacji nikt nie będzie wymagał. Gdybyś się brał za to już na poważnie, to oczywiście efekty dynamiczne należy w tego typu obiekcie uwzględnić, np. to jako działanie porywów wiatru lub trzęsienia ziemi na terenie aktywnym sejsmicznie.
@bartas_miszcz: Projekt wiaty; projekt hali x-nawowej (z suwnicą lub bez); projekt konstrukcji wsporczej telebimu; projekt oświetlenia stadionowego; projekt komina stalowego... Jest tego milijonpińcsetstodziwińcset - wystarczy poszperać po stronach wydziałów/kierunku budownictwa różnych uczelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)