Wpis z mikrobloga

Mirki jaki dysk SSD wybrać? Pojemność ~500 GB. Na co warto zwrócić uwagę? Z tego co zauważyłem dyski mają różne okresy gwarancji od 2 do nawet 5 lat. Czy na SSD powinienem trzymać program, na którym pracuję wraz z całą biblioteką (dosyć sporą), czy wystarczy, że będę miał na SSD program, a na hdd zostawię sobie całą bibliotekę, która się sukcesywnie powiększa?
#pcmasterrace
  • 6
@zarsthor: Jeśli dany program za kazdym razem musi przewertować całą bibliotekę to lepiej żeby była ona na SSD. Jesli natomiast program ma bazę danych z informacją o danym rekordzie biblioteki to tylko program + ta baza powinna być na SSD a statyczne dane biblioteki na hdd.

Co do dysków absolutnie polecam Samsunga, wszystko od 850 EVO w górę. Dobre opinie ma też Iridium Pro i jakiś Crucial (mx200 chyba?).
@foxbond: Program wertuje bibliotekę tylko w momencie, gdy zasygnalizuje mu, żeby ją przeskanował, czyli po prostu się powiększyła i chcę żeby sobie ją zaktualizował. Czyli wychodzi na to, że powinienem trzymać bibliotekę na HDD, który ma 1TB, a programy, wtyczki i system na SSD. W serwisie również polecili mi Samsunga 850 EVO. Zastanawiam się teraz w takim razie, czy nie wystarczy mi dysk 256 GB i może kości RAM bym wrzucił