Wpis z mikrobloga

@GaHee: obie opcje są dobre zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Od siebie jednak polecam połączyć się z bazą, raz, że nauczysz się sporo nowych rzeczy, a dwa, że w realnych apkach mało kto serializuje dane na dysku (chyba, że logi) ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@GaHee: do EF znajdziesz masę kursów w sieci, w tym na pluralsight. Ja od siebie jednak polecam użyć dużo lżejszej biblioteki i podszkolić SQL jak np. Dapper - tutaj masz ode mnie tutorial z kodem prostej aplikacji (tyle, że SQL Server na Linuxie ale zadziała identycznie na Windzie). Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@GaHee: szczerze nie mam tego jak sprawdzić ale poszukałbym jak podpiąć własną kolekcję ViewModeli do DataGridu i wtedy je bindował (czyli pewnie jakiś DataSource).
@spetz: Raczej, ten sposób w tym wątku. Działa zastanawiam się: tworzę DataTable i binduje do DataGridu. Ale myślę jeszcze czy po prostu, jak dostaje to IEnumerable z zapytania, czy "nie przelecieć" wszystkich elementów i nie zrobić z tego ObservableCollection( tak, jak pierwotnie miałem zbindowane).
@spetz: Robię, dzięki za pomoc. :) Jeszcze tylko uporam się z dodawaniem do bazy, bo raczej asynchronicznie powinienem to zrobić i jestem zadowolony. Masz może na swoim blogu coś o async i await?