Wpis z mikrobloga

@Killuminatii: No chciałem zrobić tak, żeby SexLab był włączony i aktywny ale nie dawał efektu dopóki ja definitywnie tego nie chcę. Żeby nie trzeba było za każdym razem go instalować i konfigurować. Więc ustawiłem żeby s--s występował tylko jak jestem nagi. Ale pierwsze co, wczytałem grę i od razu ktoś przybiegł i #zebrosex. No więc ustawiłem to też na arousal, żeby rzadziej występowało. Ale jak arousal wejdzie
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Mnie najgorsze co spotkało, to crashowanie tak ot, ale nie bez powodu czy jakiś wyciek pamięci, bo np. wczytałem grę, 10 minut później zapisałem, 10 minut później scrashowała. Jak wczytałem ten świeży zapis, to za każdym razem po 10 minutach crashowała. Mmio to zero podejrzanych informacji w logach.

PS. Co to jest ten SKSE memory patch? Jak to włączyć? Bo jak googluję to same posty na forach mówiące żeby
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Znalazłem coś inną wyszukiwarką (Google już znam z robienia takich numerów, że czegoś nie można znaleźć)

Ogólnie zmodyfikowałem kod źródłowy, przekompilowałem i na razie działa, ale okazało się że w INI były już jakieś wartości konfiguracyjne jakiegoś memory patcha, mam nadzieję że nie mam dwóch i nie będzie tylko gorzej.
  • Odpowiedz
Co to jest ten SKSE memory patch?


@alfasamiec: olej to i pobierz sobie Bug Fixes i Crash Fixes, tylko przeczytaj dokladnie jak wlaczyc to drugie (wyskoczy ci przy uruchamianiu skyrima jak spieprzysz), dwie perełki czesto pomijane w modliscie, a dzieki nim nie uswiadczylem ANI JEDNEGO CRASHA na 200 modach (dodam, ze .esp ulozone wlasnorecznie bez LOOT bo nie ufam temu badziewiu jezeli sie ma powyzej 100+ .esp)

ponad to polecam
  • Odpowiedz
@alfasamiec: Jak masz oba, to nie instaluj SKSE Memory Fix, juz go masz. Co do Mod Organizera to mozna porownac to z programowaniem - niby nie chcesz sie przerzucac z np. JavaScriptu na C++ bo to przeciez to samo ale dopiero z czasem widzisz jak ten pierwszy cie ograniczał.
  • Odpowiedz
@TheFinition: Nie, nie to samo - raczej jakbym miał już program w Javascript i nie chciał pisać go od zera w C++.

No może nie od zera, bo zipy ściągnięte. Ale i tak instalacja co najmniej pół dnia potrwa.

Poza tym w takim razie czego crashuje - za mały limit ustawiony w fixie?
  • Odpowiedz
@alfasamiec: powod moze byc multum, sprawdzales zuzycie pamieci (takze tej z gpu)/procesora podczas gry?
- zle skonfigurowane ENB
- zle ulozone pluginy, co jest po czesci wina NMM
- konflikt modow
- 2GB VRAM (nie wiem czy uzywasz textur 2K+)
- stary zly 32bitowy skyrim
  • Odpowiedz