Wpis z mikrobloga

@Tyqrys:
Wybieraj a b lub c, a powiem ci cenę i zaproponuję laptop i sklep w którym się znajduje.
1) Wielkość wyświetlacza:
  a) 17" b) 15" c) Ultrabook
2) Rozdzielczość:
  a) 1366x768 b) >1600x900 (ujdzie, nawet na 17", dobre do rysowania w takim Autocadzie) c) 1920x1080 (FullHD)
3) Odwzorowanie barw:
  a) słabe, przekłamania pod każdym kątem, bladawy b) jest OK c) musi być cudownie
4) Czy do gier:
  a) dobry do
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh Chciałbym tylko wspomnieć żeby to był laptop uniwersalny, ma być on przeznaczony dla kobiety, która czasami zagra w lola lub jakiegoś wota, czyli niezbyt wymagające gierki, ewentualnie jakieś mmo typu tera :P. Laptop najlepiej do 2500zł, +/- 200zł. Co do pytań to 1) a lub b, bez różnicy, 2) dla kobiety niezbyt wymagającej czyli to 1366x768 minimum wystarczy 3)b, 4)tak jak wspomniałem wyżej, 5)a, 6)b, 7)ze względu na cenę wydaje mi
  • Odpowiedz
@Tyqrys: Pierwsze co znalazłem, do Lola, takiego dużego, komuś co przed chwilą proponowałem dla ojca Mirka, rozdzielczość 1600x900 17", za to typ matrycy z podpunktu 3: a ( ͡° ʖ̯ ͡°) Procesor Pentium - 3KG to dużo, ale jak na 17" jedno z lżejszych.
Ale jaka cena :)
A i jeszcze jedno: System, czy brak systemu? to zawsze jakaś różnica, przynajmniej w sklepach typu xkom około 300zł.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh normalnie wzialbym bez systemu, ale ze względu że osoba, która ma to kupić mieszka 400km ode mnie to lepiej żeby była wersja z systemem :D
  • Odpowiedz
@Tyqrys: Teraz poleciałem trochę. Ale kolejna propozycja za 2750zł Ten już wszystko uciągnie, wersje z 8GB RAM to +100zł, bez systemu to -350zł.
Ten jest już do wszystkiego :) FullHD, matryca z 3)B, GTA V na minimalnych ( do tego to już brać 8GB RAM)

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh Właśnie czegoś takiego szukałem, muszę jeszcze tylko przekonać ją, że lepiej już dołożyć te pare stowek niż potem się męczyć, szczególnie ze chce na raty. Osobiście znalazłem coś takiego coś takiego. Co sadzisz? Gdyby to były stacjonarki, to nie miałbym takich problemów, ale jak to kobieta chce mieć wszystko i wszędzie za grosze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tyqrys: numero 3 to wyświetlacz z odpowiedzią a) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2100zł taki czerwony z poprzedniej generacji procesorem. To już pierwsza propowycja była lepsza.
  • Odpowiedz
@Tyqrys: ten twój to najbardziej kiepska jakość matrycy, i to w 1366x768. Bladawy taki. Sprawdziłem w testach.
M445 to nawet obok 920M od nVidii nie stało, chodź nowsza jest. Dell Asus i Lenovo podobne robią, różnicę znajdą się w ekskluzywnych dopiero.
Ten z trzeciego jest lepszą propozycją. Mocniejszy przynajmniej do gier. Nie wiem jak z jakością obudowy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh No to w takim wypadku muszę ją przekonać, żeby dołożyć do 2 propozycji. Ale co do tego radeona, sprawdziłem specjalnie na testach w necie (nie wiem na ile wiarygodnych) i był na podobnym poziomie co jakiś gt920m jak dobrze pamiętam, w każdym bądź razie ponoc GTA V na low bądź medium miało koło 40fps przy 1366x768 :D. Tak czy siak dzięki wielkie za pomoc. Jeśli masz jeszcze jakąś nieodkryta perełkę to
  • Odpowiedz
@Tyqrys: na bierząco ( ͡° ͜ʖ ͡°) (weekend przed rozpoczęciem nowego semestru studiów :) )
Musisz się przejść do Mediamarkt albo gdzieś i porównać ekrany. Nie jestem pewien co do Ideapad 510-15. Poprawili się z kątami widzenia fakt, ale nigdy na oczy nie widziałem :)
Ja na przykład mam 2.3kg 15" Lenovo z 2014. Za ciężki dla mnie żeby dźwigać wszędzie. Ja bym był z takiego zadowolony
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh Hej, wołam ponownie, ponieważ miałbym prośbę co do tych laptokow. Czy pomoglbys mi znaleźć jakiś laptop z cechami jak wyżej do 3000zł? Nie bawmy się w żadne niższe ceny, tylko te blisko 3000zł :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rukh Sam właśnie nad nim myślałem, ale wolałem się experta doradzić :P. Warto by było dokupić jeszcze z 4gb ramu i może smigac nie? Apropo ram, nie wiem jak to w laptokach wygląda, ale czy tam standardowo przy zakupie jest jedna kość założona czy dual channel jeśli są 2 porty? Doczytałem, że tutaj są 2 sloty na ram, tylko nie znalazłem informacji czy te 4gb jest w dual channel czy nie.
  • Odpowiedz