Wpis z mikrobloga

Jaki telewizor kupić tak do 3,5k zł? Do podłączenia PC i PS4pro, czyli głównie do gier. Siedzę nad tym od wczoraj i w większości przypadków, model który zapowiada się interesująco ma jakąś dyskwalifikującą wadę ( ͡° ʖ̯ ͡°) (Panasonic dx700 ma dosyć wysoki input lag, Philips pus6561 jest jeżdżony na forach, szajsungi mają słabe wykonanie, lg - oszukane 4k)

Wymagane:
-4k
-50-55"
-niski input lag
-tryb pc z wyraźnymi czcionkami (chroma 4:4:4)

Mile widziane:
-BiedaHDR (bo wiadomo, że prawdziwego w tej cenie nie dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
-wyjście słuchawkowe (żebym nie musiał kabla rca robić)

Funkcje smart, 3d i podobne bajery mnie nie interesują.

#telewizory #cokupic #tv
  • 6
@mieffer: Ja wciąż będę uważał, że w tym przedziale cenowym PUS6561 ma najlepszy stosunek cena/jakość. I spełnia wszystkie wymagania, bo np. Samsungom brakować będzie wyjścia słuchawkowego.

Dobrze że jesteś świadomy ograniczeń związanych z kwotą, i że OLEDa nie dostaniesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mieffer: 6561 spełnia wszystkie te wymagania i jako jedyny posiada matrycę 120hz więc jak poza komputerem i konsolą odpalisz jakiś sport czy filmy to przynajmniej wszystko elegancko płynnie i ostro wygląda. A jeżdżą po Philipsie tak jak po innych jak zauważyłeś. Każdy chciałby mieć idealny tv za małe pieniądze, ładnie wykonany, najlepiej nie w tandentnym plastiku (jak samsung lg), prawdziwą matrycą 4k (patrz rgbw lg), niskim Input lagiem (problem panasonica i
@Quattron: tl;dr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to byłem pomacać i faktycznie się pewnie zdecyduję na tego philipsa. A opłaca się dołożyć do 6561 w 55", czy wtedy muszę od nowa zacząć poszukiwania?
@mieffer: tu już Twoj dylemat czy jesteś w stanie tyle dopłacić za tą wielkość. Różnica między tymi wielkosciami jest spora jeżeli chodzi o powierzchnię ekranu. Ja zawsze twierdzę że trzeba kupować największy na jaki nas stać ale jeżeli zalozyłeś budżet 3,5 to nie namawiam bo noe chcę mieć Cię na sumieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jaka odległość i jaką wielkość miałeś wcześniej?
@Quattron: nie no, na tyle to mogę sobie budżet podnieść. Już prawie dzisiaj kupiłem, ale raty 0% były tylko z kurierem, a na miejscu jakieś +20% więc "nope.", a wolałbym na miejscu, bo lepiej dopłacić trochę do cen internetowych, niż martwić się, że dpd albo ups obchodzi się fachowo z moją przesyłką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siedzę 1,8-3m na 40" i najdalej to najwyżej filmy da się
@mieffer: te 120hz nie odnosi się do tego jaki jest sygnał bo w tv też takiego nie ma. W uproszczeniu to mniej więcej maksymalna ilość pełnych klatek na sekundę które jest w stanie wyświetlić tv. Jeżeli tv dostaje np sygnał 50hz z telewizji i ma matrycę 120hz to procesor jest w stanie wygenerować dodatkowe klatki pośrednie oraz zdaży je wszystkie wyświetlić na panelu przez co obraz w ruchu nke drży jak