Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy nie jesteś z warszawy i myślisz, że wszystkie firmy IT mają siedziby obok metra, aż tu odzywa się kolejna firma z propozycją na wilanowie (koło muzeum). Nagle człowiek zastanawia się "Co ja #!$%@? #!$%@?".
#warszawa
  • 11
@MegaZU0: No ale nie każdy musi mieszkać w centrum... Wiesz że mnsótwo osób mieszka na Wilanowie i cieszy się z tego że nie musi jechac do mordoru, czy spire? I tracić czas w korkach, wdychać spalin itd? Tendencja jest teraz właśnie na to że firmy uciekają z tych office parków. Coraz mniej ludzi mieszka w centrum (nie licząc przyjezdnych zachłyśniętych stolicą), większość woli spokojniejsze rejony oddalone właśnie od Śródmieścia.
@kokosanki: a jak zmienię pracę i będę pracować na Młocinach?
@saser: autobus koło 20 minut-30 minut, dobra opcja ale komunikacja dwóch połączeń fajnie wychodzi na kartce w teorii od roku czekam na autobus widmo (stoi w korkach 15 minut i przyjeżdża później)
@blubi_su: w okolicach SGGW planuję mieszkać lub zależy gdzie dokładniej dostanę pracę. We Wrocławiu mieszkam od 4 lat, teraz chcę się przeprowadzić do warszawy. Większość eventów którymi
@blubi_su: kiedy celuje się na 50% remote to lepiej mieszkać bliżej komunikacji (między miastowej, również). Niema na razie co panikować rozmowa we wtorek jak pójdzie ok test w piątek.
@MegaZU0: Zawsze warto bliżej komunikacji, ale nie zawsze warto w centrum. Mieszkałem kiedyś jakieś 15 lat temu na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Świętokrzyską i nigdy więcej... Zdecydowanie wolę dalsze rejony miasta. A Warszawa ma idealną komunikację.
@blubi_su: @MegaZU0 Warszawa komunikację niby ma spoko, ale na chwilę obecną Lemingrad to porażka. Brak sensownych połączeń z Ursynowem (ta dzielnica ze strzałkami na mapie), jedyny sensowny wyjazd z dzielnicy wpada wiecznie zakorkowaną Dolinkę Służewiecką. Na chwilę obecną to jest dramat.

Za kilka lat wyvudują POW wiec będzie luz, ale do yego czasu szkoda sobie strzępić ryja.