Wpis z mikrobloga

Czy te Anglosaskie armie w Wikingach nie są trochę "za ładne"? Wyglądają jak armia z RTS'a, każdy zołnież ma taki sam mundurek dopasowany kolorem do reszty. Nie powinny być one bardziej różnorodne? Tu jakieś obskurne żołdaki z siekierami, tu pare chorągwi różnych lokalnych lordów i miast, tam kmiecie z tandetnymi włóczniami itd? Wygląda to bardziej jak profesjonalna niż wczesno-średniowieczna armia zebrana od wasali.

#historia #wikingowie
  • 10
@Jofiel: Ustawą zezwolili tylko na jeden typ pancerza i określony kolor tuniki? A jak ktoś by się wstawił na pole bitwy nieprzepisowo wystrojony to na szfot go?
@Namill: @Magnolia-Fan: Jako król mam faneberię by wszyscy chodzili w czerwonych skarpetkach. A jak nie będą to mój nadworny kat będzie miał robotę. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie mówię, że to fakt, zakładam tylko taką możliwość. Tak jak car kazał golić brody swoim poddanym, np.
A z historycznego zarysu - pewne grupy, przyboczne, były wyposażane w barwy władcy- jakieś kaftany ect. Zakładam, że bogaty władca
@Jofiel: 1) we wczesnym średniowieczu nie było skarpet 2) barwienie (zwłaszcza na czerwono było bardzo drogie nawet jak na warunki królewskie)
Trzeba pamiętać, że mowa o IX/X w. kiedy poziom wiedzy technicznej był jeszcze bardzo niski a sieć handlowa bardzo słabo rozwinięta. Ówczesne dwory nie miały wiele wspólnego z tym co widzimy na miniaturach z XIII/XIV w., nie istniały nawet herby i to bardzo ograniczało kaprysy władców, zwłaszcza że nie było
@Magnolia-Fan: Ja zawsze się skupiam na pozytywach. Przeciętny oglądacz i tak nie będzie zbyt wnikliwie zagłębiał się w szczegóły - typu czy mieli już w tym czasie kolczugi czy jeszcze skórzane zbroje, a może już z naszytymi płytkami? Ale tam gdzie jest więcej pewnych informacji o których więcje wiadomo i więcej ludzi jest tego świadomych, że np. pływali łodziami z trapezowym żaglem, blablabla.
To serial. Pierwsza seria pod względem choreografi ssie