Wpis z mikrobloga

Mircy piwowarzy potrzebuje porady. Mianowicie nastawiłem piwo z brewkitu Cooper dark ale i dodałem 1,7 kg Ciemnego niechmielonego ekstraktu słodowego. Piwko jest na cichej od 5 dni ale, brakuje mu smaku jest mocno alkoholowo-goryczkowy z lekkim posmakiem winnym nic więcej nie czuć.Butelkować po 7 dniach i zostawić czy jest skazane na porażkę ? #pytanie #piwowarstwo
  • 2
  • Odpowiedz
@ciepla_lodowka: Butelkuj tak jak w przepisie (jeżeli masz pewność, że fermentacja jest zakończona), a smakiem na obecnym etapie się nie przejmuj. Goryczka się ułoży i zelżeje, wyjdą inne smaki i aromaty. Zobaczysz że po zabutelkowaniu z tygodnia na tydzień będzie się zmieniać. Ile razy to już miałem pijąc ostatnią butelkę z warki, że to właśnie teraz powinienem rozpocząć konsumpcję;)
  • Odpowiedz
@ciepla_lodowka: butelkuj kiedy skończy się fermentacja, czyli po paru dniach niezmienionej gęstości. Co do smaku: Czy piwo robiłeś po to, żeby je z wiadra wychlać? Zabutelkujesz, nagazuje się, będziesz oceniał smak. Chyba, że kanałem #!$%@? i ewidentnie infekcja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz