Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w biurze słyszałem rozmowę dwóch lasek które dyskutowały na temat #uk . Jedna do drugiej mówi ze jak #emigracja to tylko na zmywak bo i tak w każdej pracy dostaje się najniższa krajowa a więcej niż minimalna zarabiają tylko Anglicy z dobrym zawodem a naprawdę dobra kasę (1500-1600 funtów) zarabiają MAKLERZY , ale przeliczając na złotówki i wydatki to nie opłacałoby im się emigrować jak wszystko 5x droższe a zarobki tak jak na nasze 1100 zł xD co jeblem.
  • 25
  • Odpowiedz
@quarox: Niech sobie racjonalizuja. W UK, nawet pracując na zmywaku, można spokojnie odłożyć tyle, co się całościowo zarabia w przeciętnej polskiej pracy.
Co nie zmienia faktu, że ja osobiście się już na emigrację nie wybieram ;)
  • Odpowiedz
Niech sobie racjonalizuja. W UK, nawet pracując na zmywaku, można spokojnie odłożyć tyle, co się całościowo zarabia w przeciętnej polskiej pracy.

Co nie zmienia faktu, że ja osobiście się już na emigrację nie wybieram ;)


@Mirabelia: oj przesadaszm chyba, że dzieląc mieszkanie z 5 osobami i żywiąc się tylko bułkami z margaryną
  • Odpowiedz
Ja mieszkam za granicą.


@skinnydog: pozdrawiam, za linią graniczną mieszkasz?

O to. Już zapomniałeś?


@skinnydog: Co już o to zapomniałem?

że na emigracji można odłożyć sensowne pieniadze


@select84: w którym miejscu napisałem, że w UK można zarobić sensowne pieniądze, #!$%@?ąc od tego co to znaczy sensowne pieniądze?
  • Odpowiedz
@velaskez: tutaj masz rację, ale jak słyszę kogoś kto mówi że jedyny sposób na dołożenia kasy to mieszkanie w 5 na mieszkaniu i jedzeniu suchych bułek to mnie skręca. Sam mieszkam za granicą już 13 lat i z doświadczenia wiem że jak masz wiarę w siebie i chęć do pracy to prędzej czy później napewno będziesz żył na lepszym poziomie niż ten wymieniony przez kolegę
  • Odpowiedz
Trzeba zdefiniować sensowne pieniądze. Trzeba zdefiniować czy się przyjechało na emigrację żyć, czy odkładać kasę. Za dużo zmiennych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@velaskez: i ile wynosi wynagrodzenie w przeciętnej pracy w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

utaj masz rację, ale jak słyszę kogoś kto mówi że jedyny sposób na dołożenia kasy to mieszkanie w 5 na mieszkaniu i jedzeniu suchych bułek to mnie
  • Odpowiedz
@patrol798: jak ktoś zarobi w Polsce 2,5k na rękę to nie jedzie do UK by pracować za minimalną. Pojadą takie osoby, które zarobią w PL właśnie te 1,5k a tyle to już chyba odlozysz z min. wypłaty w UK?
  • Odpowiedz
Tak więc, biorąc za wynagrodzenie w "przeciętnej polskiej pracy" 2500 zł. do ręki, dostajemy ok. £500. Żeby na zmywaku, na którym podejrzewam zarabia się minimalną, czyli dokładnie £1080 na miesiąc, odłożyć £500 to zostaje nam £580 na życie. Teraz podziel się z nami, jak to zrobić by po opłaceniu mieszkania (najgorsze mieszkanie w najgorszej dziurze kosztuje ok. £350-400,


@patrol798: W Londynie na zmywaku spokojnie zarobisz 9.50 na godzine (stawki wg wynagrodzeniej
  • Odpowiedz