Wpis z mikrobloga

Ja wolałem gorszego procka i5-6600k ale z gtx 1070, do gier raczej lepsze rozwiązanie. No chyba że faktycznie ten i7 jest potrzebny nie tylko do gier...
  • Odpowiedz
@stokujo: Już nie przesadzajmy. Ten SSD nie jest zły, a 2 złącza na M.2 na MOBO w przyszłości mogą zostać rozgospodarowane, ale na ten moment (przynajmniej dla mnie), aktualne ceny dysków M.2 są zbyt duże.
  • Odpowiedz
@hamterman: Karta i tak się zestarzeje za rok-dwa, procek już niekoniecznie (tym bardziej po OC). Do tego wychodzą gry, które wykorzystują dodatkowe wątki.A na FHD 1070 by się marnowała :)
  • Odpowiedz
@bladykiel: nie mówię, że jest zły, sam w tej chwili w desktopie mam SSD na SATA, ale jednak 5-krotnie szybszy dysk to pewnie odczuwalna różnica. Dam znać jak na dniach przyjdzie mi laptop z Corsair MP500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiadomo, zależy od budżetu, ale jednak to jest, moim zdaniem, najlepszy możliwy upgrade do kompa w tej chwili :)
  • Odpowiedz
@ediz4: Intel już zapowiedział nowe procki. Wspominał już także coś odnośnie gen 8. Zastanawia także fakt niskiego taktowania zenów (gdzieś czytałem że mają operować na napięciu 0.9 vcore). Po podkręceniu może być piekarnik jak z buldozerami, ale to tylko gdybanie.Niemniej, o ile kibicuje AMD to nie przemawiają do mnie ich procesory.
  • Odpowiedz
@mamrotekk: Jak poszukam testów to podeślę. Trochę zmieniając temat, jak ktoś chce coś o wydajności zbliżonej do 980ti / 1070 to co ma wziąć? Rx480 mimo wszystko słabszy a babranie się w multi gpu nie dla każdego.
  • Odpowiedz
@ediz4: Jasne, że niższy pobór energii. Z tego co czytałem, AMD ma problem z uzyskaniem wyższego taktowania (pytanie czy problemem jest niestabilność czy temperatury). Jak dla mnie sprawa wygląda następująco: FX8350 to był piekarnik (w sumie cała linia tych procków). Więc zmniejszyli zegary, obniżyli vcore, i jest "git" (oczywiście w telegraficznym skrócie). Jak użytkownik chce mieć lepszą szybkość, to niech sobie podkręci, tylko niech potem nie narzeka, że zamiast procka
  • Odpowiedz
@Abizaas: Niestety segment radeonów w high endzie nigdy nie był wystarczający (mało powiedziane) :) Chociaż, vega może trochę namieszać.. Jednak na ten moment, w sumie nie ma odpowiednika dla 1070.
  • Odpowiedz
@bladykiel:

Z tego co czytałem, AMD ma problem z uzyskaniem wyższego taktowania (pytanie czy problemem jest niestabilność czy temperatury)...

Hmm. A może TDP które sobie określili. Procesor buduje się według pewnych założeń a częstotliwości ustala się na samym końcu. I każda architektura i proces mają swoje sufity. Nie wydaje mi się żeby 4 GHz przy TDP 95W i 16 wątkach było wygórowaną wartością. Jest to raczej bardzo mało.
Nie można
  • Odpowiedz
@ediz4: Zastanawiającym jest tylko, czemu AMD słynące z DUŻYCH cyfr koło taktowań nagle je drastycznie zmniejszyło :) Może podchodzi to pod "paranoje", ale na pewno jakiś powód tego jest ;) Niemniej, premiera ZENów za niecałe 2 tyg. Zobaczymy, czy mocno namieszają. Oby.
  • Odpowiedz
nVidia nie traci na wydajności, po prostu gdy wychodzi nowa seria to do starych kart nie wychodzą sterowniki optymalizujące te karty do gier bo mają inną architekturę a AMD leci od 6 lat na tej samej i dla tego radeony są lepsze ;)
  • Odpowiedz