Wpis z mikrobloga

Mirki, od jakiegoś czasu zabrałem się za naukę #programowanie. Zrobiłem mały research i od razu odrzuciłem języki uważane za przestarzałe jak Pascal czy c#. Wdlg informacji znalezionych w sieci język którym warto obecnie się zainteresować to #java, bo można w niej też pisać programy na komórkę. Znalazłem kurs w sieci, doszedłem już do tej lekcji http://kursjs.pl/kurs/super-podstawy/string.php i teraz pytanie - jak mogę kod który piszę zapisać jako plik APK, żeby zainstalować go na telefonie z #android?

#programowanie #pytanie
  • 51
  • Odpowiedz
@teddybear69: lol c# przestarzały ( ͡º ͜ʖ͡º) dla żadnej język c ( c, c++, c# ) sa bardzo wazne i dobrze płatne. Java jest mocna ale walczy wlasnie z c#. Jak chcesz programować na androida to zainteresuj sie android studio. A tak nawiasem bardziej sie opłaca zając swift i iOS
  • Odpowiedz
@teddybear69: Dlaczego C# ma być przestarzałe? Cały Microsoft bazuje na nim swoje usługi.

Chyba zrobiłeś za mały research. Nie możesz tak po prostu przenieść standardowego programu na Androida, tam nawet nie ma funkcji main. Musisz dziedziczyć po odpowiednich klasach API i skompilować androidowym kompolatorem. Są całe tony dokumentacji jakie klasy jak wywoływać, w jakiej kolejności, jak przekazywać dane pomiędzy ekranami itp.
Możesz też obejść część z tego używając frameworka jak
  • Odpowiedz
@teddybear69: Piszesz, że C# jest przestarzały. gdzie do końca to nie jest prawdą.
Piszesz, że chcesz uczyć się Javy, a podajesz link do kursu Java Script.
Są to całkiem inne języki programowania i do czego innego służą.
Szkoda Twojego czasu, gdzie nie możesz odróżnić nawet języka programowania i do czego on konkretnie służy.
  • Odpowiedz