Wpis z mikrobloga

@sir_pszemek: Hej, jasne, podeślij proszę na priv. Myślałam o czymś takim, ale póki co umówiłam się z właścicielami na bardzo wstępną rozmowę i wolałabym znać szacunkową wartość choćby "na oko". Może jest na start poza moim zasięgiem :)
@ann_onim: Sprzedajesz czy kupujesz? Jak kupujesz to operat możesz zrobić, bo i tak będzie potrzebny np. do banku. Jak sprzedajesz to bym tego nie robił, bo kupujący i tak będzie z Tobą negocjował.
@Iudex: Kupuję, tzn myślę o kupnie. Jest to bardzo wstępny pomysł więc o ile operat na pewno bym zrobiła to a ten moment chciałabym znać szacunkową cenę za metr np. w opcji "wow, okazyjna cena" oraz "zdzierstwo"
@ann_onim: Okna też do roboty? Piętro, winda, balkon? Rok budowy? A lokalizacja dokładniej? Bo niestety "Dzielnica Krzyki" nic nie mówi. Może się okazać, że to na granicy miasta, albo koło Arkad.
@Iudex: okna są wymienione, pierwsze piętro, brak windy, brak balkonu. Rok budowy - nie wiem :( wielka płyta to lata '80? Tak jak wspomniałam - Krzyki bliżej centrum, tzn. do Arkad ok. 2-2,5 km
@ann_onim: 500 zł to rzeczoznawca weźmie za operat szacunkowy z pieczątka, czyli dokument który tylko osoba z uprawnieniami może przygotować i wszystko co sir tam znajduje jest szczegółowo opisane w różnych rozporządzeniach. Jak potrzebujesz tylko dla siebie to mów rzeczoznawcy od razu to weźmie sporo mniej za jakiś dokument który nazwie opinia o wartości czy coś. A i tak tobie faktycznie zależy tylko na transakcjach porównawczych podejrzewAm :) bo mieszkanie i
bo mieszkanie i tak Ci rzeczoznawca wyceni porównawczo czyli weźmie transakcje z okolicy, odniesie parametry porównywanych mieszkań do wycenianego i tyle

@ann_onim: Najlepiej właśnie tak porównać. Możesz dać specjaliście lub samodzielnie sobie porównać transakcje z okolicy z podobnego standardu i metrażu z ostatniego półrocza.
@ann_onim: możesz poprosić rzeczoznawcę o podanie wartości mieszkania bez operatu. Potem jak będzie jak będzie potrzeba wyceny np. pod kredyt to się dogadasz na operat. Jak chcesz rzeczoznawcę z polecania to pw:)