Wpis z mikrobloga

Mirki okularniki, jeśli kupowaliście okulary w Vision Express to badaliście oczy w salonie czy mieliście receptę od okulisty? Przy zakupie okularów badanie to tylko 9 zł a prywatnie gdzieś do okulisty iść to o wiele drożej wyjdzie. Boję się jednak, że w takim salonie może nie do końca dobrze mogą te moje oczy zbadać i będę miał złe szkła i strace przez to wzrok i umrę ( ͡° ʖ̯ ͡°) to będzie moja 4 para okularów i jak na razie zawsze chodziłem do tego samego okulisty się zbadać jednak teraz wiązałoby się to z podróżą 130 km w jedną stronę i wzięciem dnia urlopu no i kosztem samej wizyty więc chcę trochę przycebulić, ale nie wiem czy warto.
#okulary #visionexpress #optyka
  • 4
@apanKuba: W salonie optycznym możesz miec zrobione podstawowe badanie przesiewowe, natomiast warto isc raz do roku do okulisty prywatnie, i miec zrobiobe kompletne badanie z tonometria goldmanna a nie zwykłym podmuchem jak w przesiewowym, baadniem dnia oka przy rozszerzonych źrenicach, oraz OCT. Badania trzymać sobie i gromadzić na przestrzeni lat. Dzięki temu będziesz mógł wykluczyć początki, jaskry, zaćmy czy innych nie mniej poważnych chorób które dają swoje rezutlaty w oczach.